Żurawie budowlane – wynajem przy budowach domów, mieszkań, osiedli

Prowadzisz firmę budowlaną i chcesz zapewnić sobie dostęp do wysokiej jakości żurawi budowlanych, które zagwarantują bezpieczną i efektywną pracę na placu budowy? Sprawdź, dlaczego warto wybrać wynajem sprzętu dźwigowego.

Kredyt i leasing żurawi budowlanych nie zawsze są opłacalne

Mało który deweloper może pozwolić sobie na zakup sprzętu dźwigowego za gotówkę. Zdecydowanie najczęściej żurawie budowlane finansowane są za pomocą kredytów inwestycyjnych i leasingów. Czy kredyt i leasing to korzystna forma finansowania? To zależy.

Decydując się na kredyt, należy mieć na uwadze zamrożenie znacznego kapitału, które może spowodować problemy z płynnością gotówki wewnątrz firmy, zaburzy jej zdolność kredytową, a także ograniczy budżet operacyjny.

Leasing jest nieco bardziej elastycznym rozwiązaniem, które zapewnia nieco lepsze korzyści podatkowe. Niemniej ta forma finansowania również nie jest bez wad. Przedsiębiorca zawierający umowę leasingową zobowiązuje się do spłat rat leasingowych przez kilka lat, co może okazać się nieefektywnym rozwiązaniem zwłaszcza w sezonowej branży budowlanej.

Poznaj korzyści wynajmu żurawi budowlanych

O wiele lepszą formą finansowania jest wynajem krótko-, średnio- i długoterminowy, który pozwala uzyskać maksymalne korzyści podatkowe, umożliwia elastyczne dopasowanie okresu wynajmu do potrzeb firmy, sezonowości oraz aktualnie wykonywanych robót, a także zapewnia dostęp do nowoczesnego sprzętu dźwigowego. Co więcej, wybierając wynajem, firma budowlana może liczyć na transparentne i stałe koszty, które znacząco ułatwią księgowość, a także pozwolą precyzyjniej określać przyszły budżet firmy.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że w kwocie wynajmu firma wynajmująca oferuje nie tylko dzierżawę dźwigów budowlanych, ale również ich transport i montaż we wskazanym przez przedsiębiorcę miejscu. Co więcej, wynajmując żurawie, deweloper może mieć pewność, że urządzenia spełniają obowiązujące normy i mają aktualny przegląd techniczny. Firmy wynajmujące żurawie obligują się także do konserwacji sprzętu, a także usuwania usterek i szybkich napraw żurawi.

Dowiedz się więcej o wynajmie żurawi budowlanych

Jak widać wynajem żurawi przy budowie mieszkań, domów, obiektów przemysłowych czy całych osiedli to niezwykle korzystne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej firm budowlanych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź witrynę firmy dźwigowej Urbanek i wynajmij sprzęt na niezwykle korzystnych warunkach.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *