Jak odpowiednio wybrać maszyny przemysłowe?

Dzięki maszynom wykorzystywanym w przemyśle wiele prac jest znacznie łatwiejszych i szybszych.

W efekcie wzrasta efektywność, na rynek trafia wiele różnorodnych produktów w bardzo szybkim czasie. Oczywiście o efektywności decyduje rodzaj wybranych maszyn. Na rynku dostępne są zarówno nowe, jak i używane maszyny przemysłowe. Oba rozwiązania mają zarówno zalety, jak i wady.
Nowe czy może używane?

Nowe maszyny przemysłowe wykorzystują najbardziej nowoczesne technologie. Wiele z nich pozwala na zautomatyzowanie procesów produkcyjnych. Zaletą maszyn używanych jest przede wszystkim niska cena. Nie zawsze jednak powinno to być najważniejsze kryterium wyboru. Maszyny przemysłowe powinny przede wszystkim być niezawodne. Powinny być także wydajne i wytrzymałe. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej należy wziąć pod uwagę to, jak często zakupiona maszyna będzie wykorzystywana. W przypadku, gdy będzie ona eksploatowana dość rzadko, inwestowanie w zakup nowoczesnej, ale bardzo drogiej maszyny nie ma żadnego uzasadnienia.

Nie tylko maszyny

W wielu zakładach przemysłowych czy usługowych przedmioty poddawane są różnym metodom obróbki. Mogą być na przykład klejone lub spawane. Przy wykonywaniu tego typu czynności niezwykle przydatne okazują się dociski szybkomocujące. Służą one do bardzo pewnego zamocowania przedmiotu, który ma zostać sklejony czy zespawany. Wśród docisków szybkomocujących wyróżnić można kilka rodzajów. Są to dociski:

  • pionowe;
  • poziome;
  • zapadkowe;
  • dopych-dociąg.

Każdy rodzaj składa się z docisku wykonanego z wysokiej jakości gumy. Niektóre modele docisków szybkomocujacych mają z kolei końcówkę dociskającą wykonaną ze stali. W sprzedaży są również dociski szybko mocujące, do których została dodana specjalna stopka umożliwiająca przymocowanie ich do stanowiska roboczego czy stołu. Do wykonania docisków szybkomocujących wykorzystywana jest stal nierdzewna lub inny, odporny na działanie środków chemicznych rodzaj metalu. Rękojeści docisków mają ergonomiczne kształty i są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Dociski szybkomocujące mają bardzo szerokie możliwości wykorzystania. Są niezbędne w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Dostępne w bardzo różnych rodzajach są niezastąpione wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są niezawodne, nowoczesne, wykorzystujące najnowsze technologie maszyny CNC.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *