Zanim kupisz poznaj 5 cech idealnej wciągarki linowej

Przed zakupem wciągarki linowej sporządzamy specyfikację pożądanych parametrów technicznych urządzenia. Nierzadko ograniczają nas możliwości finansowe. Na co jednak przede wszystkim zwrócić uwagę? Czym się kierować? Użytkownicy udzielają 5 podpowiedzi, jak dokonać mądrego oraz przemyślanego wyboru.

Udźwig to wydajność pracy wciągarki

Na początek zdecyduj, jakiego typu ciężary zamierzasz podnosić i w jakich warunkach. Wciągarki służą do transportowania ładunków pionowo w górę lub poziomo w bok. Te ostatnie dla rozróżnienia noszą potoczną nazwę wyciągarek. Mogą unieść przedmioty o masie do kilku ton, a po zastosowaniu odpowiedniego zblocza nawet dwukrotnie więcej. Są przystosowane do pracy w terenie, istnieje również opcja zamontowania wciągarki na stałe w hali produkcyjnej, na budowie czy łodzi rybackiej.

Moc silnika to efektywność i optymalizacja kosztów

Na rynku znajdziemy wciągarki napędzane ręcznie (przy pomocy korby albo dźwigni) oraz z silnikiem elektrycznym o różnej mocy. Ona właśnie decyduje o tym, jak efektywna jest nasza praca, a także o ilości zużycia energii elektrycznej. Wybierz urządzenie o mocy dostosowanej do twoich realnych potrzeb, zoptymalizuje to koszty eksploatacji.

Lina to funkcjonalność wciągarki

Od długości liny zależy maksymalna odległość, na jaką będziesz transportować przedmioty. To najważniejszy element każdej wciągarki. Zakończona jest zaczepem w postaci haka, kubła bądź chwytaka. Aby zapobiec obracaniu się ładunku podczas wznoszenia, sprawdź, czy kupujesz linę niesamoskrętną o specjalnej konstrukcji. W razie potrzeby zamiast niej można zamontować łańcuch.

Wyłącznik awaryjny to bezpieczeństwo

Pamiętaj, że bezpieczeństwo podczas pracy zawsze powinno być kwestią priorytetową. Zapewni je operatorowi wciągarki automatyczny hamulec. Wyłącznik awaryjny zatrzyma urządzenie w przypadku awarii czy spadku napięcia elektrycznego.

Opcje dodatkowe to komfort i wygoda

Wytwórcy sprzętu elektrotechnicznego, aby uatrakcyjnić ofertę produktową, sięgają po najnowsze rozwiązania techniczne. Znając potrzeby użytkowników, MSW Motor Technics, producent wysokojakościowych elektronarzędzi proponuje na przykład wciągarki linowe z możliwością zdalnej obsługi bezprzewodowo lub za pomocą pilota połączonego przewodem. Podobnie jak inne funkcje opcjonalne, podnosi to komfort i wygodę podczas użytkowania. Skorzystaj z tej różnorodności.

Więcej na stronie: http://emaks.pl/wyciagarki-linowe-podnosniki-1.html. Znaleźć tam można bogatą ofertę elektronarzędzi, w tym wciągarki linowe MSW Motor Technics z opisami.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *