Wynajem podnośników hydraulicznych

Podnośnik hydrauliczny to urządzenie niezbędne w każdym warsztacie samochodowym oraz w warsztacie mechanicznym. Jego głównym zadaniem jest podnoszenie dużych i ciężkich przedmiotów – na przykład samochodów osobowych, samochodów dostawczych, aut ciężarowych, ciężkich części maszyn.

Podnośniki hydrauliczne charakteryzują się przede wszystkim:

  • bardzo dużą odpornością na zniszczenia i uszkodzenia
  • kompaktowymi rozmiarami w stosunku do wytwarzanych sił i podnoszonych ciężarów
  • bardzo prostą obsługą, z którą każdy bez problemów da sobie radę.

Zasada działania podnośnika hydraulicznego

Zasada działania podnośnika hydraulicznego jest bardzo prosta i oparta o prawo Pascala, które w bardzo dużym uproszczeniu mówi, że ciśnienie w cieczy rozchodzi się równomiernie we wszystkich kierunkach. Podnośnik hydrauliczny posiada dwa tłoki – tłok o małej powierzchni oraz tłok o dużej powierzchni. Na tłok o małej powierzchni naciska operator za pomocą dźwigni, natomiast tłok o dużej powierzchni obciążony jest samochodem lub innym ciężkim przedmiotem. Uzyskana na dużym tłoku siła jest tyle razy większa od tej przyłożonej na mały tłok, ile razy większa jest powierzchnia dużego tłoka od powierzchni tłoka małego. Dzięki tak prostej zasadzie działania podnośnik hydrauliczny składa się tylko z kilku elementów. Prosta konstrukcja gwarantuje dużą trwałość i niezawodność. Fakt, że ciśnienie podawane jest na olej hydrauliczny sprawia, że podnośnik ma bardzo płynne i precyzyjne ruchy, których nie jest w stanie zagwarantować podnośnik elektryczny.

Podnośniki hydrauliczne wynajem – nasza oferta

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje podnośników hydraulicznych. Oferujemy podnośniki:

  • słupkowe
  • kolumnowe (jedno, dwu i czterokolumnowe)
  • podnośniki typu „żaba”

Podnośniki słupkowe to najprostsze rozwiązanie dostępne w naszej ofercie. Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo zwartą konstrukcją i małymi rozmiarami w stosunku do podnoszonego ciężaru. Jest zdecydowanie najtańszym spośród dostępnych u nas rozwiązań. Przeznaczony raczej do stosowania w domowych warsztatach lub w warsztatach mechanicznych.

Podnośnik typu „żaba” to bardzo wygodne narzędzie do każdego warsztatu samochodowego. Swoją wygodę i praktyczność zawdzięcza przede wszystkim kółkom, dzięki którym można go łatwo przestawiać z miejsca na miejsce. Umożliwia szybkie uniesienie samochodu z jednej strony, celem wymiany koła czy opony.

Podnośnik kolumnowy to najbardziej zaawansowane urządzenie tego typu dostępne w naszej ofercie. Wszystkie podnośniki sterowane są za pomocą silnika elektrycznego, który napędza pompę. Takie rozwiązanie pozwala na uniesienie całego pojazdu do góry.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *