Rodzaje koparek

ok koparka005

Koparki to jeden z najczęściej stosowanych sprzętów za równo na budowach jak i w wszelkich innych pracach związanych z melioracją wodną oraz wieloma innymi inwestycjami. Najczęściej jednak mamy z nimi do czynienia we wszystkich budowach dróg oraz budynków. Rola tego rodzaju sprzęty w całym przedsięwzięciu jest dosyć prosta i oczywista. Zadaniem koparek jest wykonywanie wszelkiego rodzaju wykopów a także transport sypkich materiałów z miejsca na miejsce, na niewielkie odległości. Maszyny tego rodzaju zaprojektowano w bardzo różnorodnych wielkościach. W zależności od wielkości, nadają się one do prac innego rodzaju. Największe z nich wykorzystuje się do wykopywania fundamentów pod domy oraz inne budynki. Z kolei małe koparki w których ledwo mieści się kierowca, doskonale nadają się do pogłębiania rowów. Najczęściej stosuje się je przy wszelkiego rodzaju renowacjach dróg.

Wyróżniamy między innymi:

· Koparki przedsiębierne, które wykorzystuje się tylko do pracy na poziomie dna wykopu. Bardzo ważną informację jest fakt, iż do wykopu musi zostać przygotowany odpowiedni podjazd. Takie koparki umożliwiają jedynie wykonanie niewielkiego wykopu na brzegu skarpy. W takim przypadku nie jest konieczne umieszczenie koparki na dnie, ale tylko do momentu do którego rów usytuowany jest wzdłuż linii koparki.

· Koparka zbierakowa najczęściej jest wykorzystywana do kopania fundamentów. Wykopy jakie tworzy zaliczane są do głębokich. Rodzaj zastosowanej koparki do konkretnej pracy, zależny jest również od terenu na jakim ma się ona znajdować. Ten rodzaj koparek najlepiej radzi sobie z podłożem wilgotnym lub piaszczystych. Koparka zbierakowa bardzo często wykorzystywana jest do wszelkiego rodzaju rowów odwaniających.

· Koparki chwytakowe wykorzystuje się w przeważającej liczbie przypadków na terenach silnie nawodnionych. Między innymi do wykonywania studni czy też pogłębiania stawów i innych akwenów wodnych.

Niezawodny sprzęt znajdziesz przez portal  http://wagaciezka.biz/wynajem-koparki/tarnow. Skorzystaj z wynajmu.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *