Odśnieżanie dachów – o czym należy pamiętać?

Istnieje kilka oznak wskazujących, że obciążenie dachu śniegiem jest nadmierne i staje się niebezpieczne

  • pęknięcia występujące w ścianach wewnętrznych,
  • zacinające się drzwi,
  • nienormalne dźwięki pękania lub wypaczenia sufitu.

Te wszystkie są ostrzeżeniami o przeciążonym dachu, który musi zostać oczyszczony ze śniegu. Aby uniknąć poważnych uszkodzeń strukturalnych domu, należy zachować czujność, zwłaszcza gdy śnieg zaczyna topnieć i staje się cięższy – najważniejsze jest to, by zadbać o odśnieżanie dachów zanim będzie za późno – szczególnie, że szczęście odśnieżanie cennik pozwala zamówić taką usługę bez uszczerbku w budżecie.

Mimo, iż większość dachów jest zaprojektowana z myślą o radzeniu sobie z nadmiarem śniegu, zawsze istnieje możliwość uszkodzenia konstrukcji, a duże, płaskie dachy stanowią największe zagrożenie. Każde miasto ma swoje własne wytyczne dotyczące bezpiecznego odśnieżania dachów, głównie doradzając, by nie robić tego samodzielnie. Dobrze jest wynająć profesjonalistę lub przynajmniej wykonać odśnieżanie dachu z sąsiadem – nigdy na własną rękę!

O czym pamiętać w trakcie odśnieżania?

Należy pamiętać, że każde narzędzie metalowe może przewodzić prąd, jeśli dotknie linii energetycznej. Ponadto metalowe narzędzia zadają większe obrażenia dachowi – jeśli więc jest to możliwe lepiej uniknąć takich materiałów. Co więcej, odśnieżanie w Warszawie to nie wszystko. Konieczne jest także pamiętanie o rynnach – muszą być tak samo czyste, pozbawione lodu i śniegu.

Nie należy też korzystać z drabiny, ponieważ lód ma tendencję do gromadzenia się zarówno na szczeblach drabiny, jak i podeszew butów – co w efekcie daje naprawdę niebezpieczne połączenie. W trakcie odśnieżania nie można też używać żadnych urządzeń grzewczych, takich jak suszarki do włosów lub opalarki, aby usunąć śnieg i lód. Podobnie ma się to w odniesieniu do urządzeń z otwartym płomieniem.

Zdecydowanie najlepszym i równocześnie najbezpieczniejszym sposobem jest powierzenie tego zadania doświadczonym specjalistom, których to całe szczęście w żadnym polskim mieście, a już na pewno w stolicy Warszawie nie brakuje.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *