Nowe kotłownie na paliwa kopalne

Właściciele nieruchomości, które ogrzewane są z własnych kotłowni, szukają nowych lepszych rozwiązań. Powstają nowe konstrukcje kotłów opalanych paliwami pozwalającymi mniejsze zużycie opału.

Nowa forma paliwa do pieca

Ekogroszek zyskał na popularności dzięki łatwemu dostępowi do takiego paliwa na rynku. Branża węglowa dostarcza obecnie produkt zapakowany w worki pozwalające na łatwą sprzedaż detaliczną. Nowa generacja kotłów grzewczych posiada pojemnik na zapas takiego paliwa. Dozowane jest one przez sterowany komputerowo podajnik. To duże ułatwienie dla osoby obsługującej takie urządzenia. Można zaplanować rozkład temperatur w ciągu całego dnia, a instalacja grzewcza sama dopasuje proces spalania. Dostępność towaru przekłada się również na dużą konkurencję między sprzedawcami. Cena ekogroszku często zawiera również koszt przesyłki.

Wygoda użytkowania urządzeń opalanych takim paliwem jest kolejnym powodem do montowania w nowych kotłowniach takich rozwiązań. Wysoka sprawność energetyczna wynika z jakości paliwa oraz dobrego ustawienia parametrów spalania. To ważne w przypadku dużych instalacji z możliwością podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Magazynowanie paliwa do kotła

Obecnie klient ma możliwość zakupu ekogroszku w dowolnym miejscu w kraju. Opał ten jest pakowany w opakowania detaliczne, a następnie w zbiorcze palety. Firmy często umożliwiają dowóz kilku palet w cenę jednego transportu do klienta. Palety są zafoliowane, więc można je przechowywać na zewnątrz bez obawy o wpływ czynników atmosferycznych. Dużym ułatwieniem jest konfekcjonowanie towaru w opakowania po 25 kilogramów. W ten sposób szybko można uzupełnić ubytek węgla w zasobniku pieca grzewczego.

Jakość kupionego opału

Przez dopuszczenie do obrotu detalicznego taki ekogroszek musi być zaopatrzony w informacje od producenta. Na opakowaniu klient znajdzie wszystkie informacje pozwalające na ustalenie producenta oraz poznanie jakości produktu. To ważne w przypadku porównywania dwóch towarów od różnych producentów. Wskaźnik dotyczący ilości pyłów i zasiarczenia pozwala mieć pewność zakupu dobrej jakości paliwa do kotłowni z legalnego źródła. Często handlem zajmują się markety budowlane i sklepy internetowe przy kopalniach.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *