Kocioł pulsacyjny czyli ogrzewanie domu w nowoczesnym stylu

panel z tempNowość na rynku, która podbija rynek i zapowiada wielkie zmiany w ogrzewaniu. Piec kondensacyjny, który spala gaz ziemny metodą bezpalnikową, nazywany jest piecem pulsacyjnym. Producenci zainstalowali w tym piecu wyjątkową komorę spalania. Doprowadza się do niej gaz oraz powietrze, które jest zapalane dzięki specjalnej świecy. Generuje się wybuch, klapka zamyka się, a spaliny tworzą podciśnienie. Cykl powtarza się aż 100 razy, a dom ogrzewa się idealnie, równomiernie, bez problemów. Nagrzewnica jest wytworzona z rurek, które przekazują impulsy cieplne. Para wodna ulega skropleniu i przekształceniu w ciecz, komora spalania zanurza się w cieczy i tworzy się wymiana ciepła.

Kocioł pulsacyjny ma wiele zalet

Kocioł pulsacyjny ma bardzo wysoką efektywność – przekracza ona 109 procent. Producenci zachwalają oszczędność – podobno kocioł zużywa 60 procent gazu, czyli oszczędność jest bardzo duża. Kocioł instaluje się w pomieszczeniach, które nie mają komina, a spaliny wychodzą przez specjalną rurę. Urządzenie jest przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ nie brudzi go i nie niszczy. Taki kocioł jest trwały, nie ma palnika, ale regulacja jest konieczna. Konserwacja musi być realizowana co jakiś czas. To znaczy co dwa-trzy lata, częstsza regulacja nie jest konieczna. Taki kocioł potrzebuje grzejników, może ogrzewać podłogę i produkować gorącą wodę. Ma zatem aż trzy funkcje. Podłączenie do ogrzewania podłogowego jest bardzo łatwe. Wadą jest wysoka cena, ale jakość rekompensuje spory wydatek. Producenci udzielają wieloletniej gwarancji, a klient w razie awarii może liczyć na pełne wsparcie – awarie takich pieców są rzadkością.

Zatem pora kupić dobry kocioł pulsacyjny, który ma wielką przyszłość oraz umożliwia ogrzewanie mieszkania w sposób nowoczesny, łatwy, przyjemny. Ogrzewanie takie jest pełne zalet, nie wydziela szkodliwych substancji, nie brudzi otoczenia. Ekologia, jakość oraz ciepło. Takie są zalety tego rodzaju ogrzewania. Ono zatem będzie przyszłością firm grzewczych oraz ich klientów.

Jedna Odpowiedź

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *