7 super-faktów na temat izolacji pianą poliuretanową, które musisz znać!

Budujesz dom i szukasz skutecznej izolacji? Poznaj najważniejsze informacje na temat technologii izolacji pianą poliuretanową!

Budujesz dom? A może planujesz termomodernizację istniejącego budynku? W każdym z tym przypadków na pewno zależy Ci na trwałej i skutecznej izolacji, która bezproblemowo posłuży Ci na lata i znacząco ograniczy koszty ogrzewania i klimatyzacji budynku.

Jeżeli jesteś na tej stronie, to pewnie rozważasz wykorzystanie izolacji pianą poliuretanową. Poznaj 7 super-istotnych faktów na temat ten coraz bardziej popularnej w Polsce technologii!

Izolacja Pianką
Źródło: izolacjapianka.pl

1. Izolacja do ok. 300 m2 w ciągu jednego dnia? To możliwe!

Izolacja pianą poliuretanową wyróżnia się szybkością zastosowania. W większości przypadków np. wykonanie ocieplenia poddasza nie zajmie dłużej niż kilka godzin… i mówimy tutaj o sytuacji, w której bierzemy pod uwagę czas od przyjazdu na miejsce, do ostatecznego posprzątania po zakończeniu natrysku. Ciężko porównać to z innymi dostępnymi na rynku technologiami.

2. Piana poliuretanowa jako rekomendowana technologia w USA

W USA, gdzie piana poliuretanowa od lat jest bardzo popularnym rozwiązaniem z zakresu izolacji, jest to technologia rekomendowana do zastosowania w budynkach użyteczności publicznej oraz w żłobkach i przedszkolach. Potwierdza to dodatkowo bezpieczeństwo tej technologii oraz jej status.

3. W ciągu 3 sekund 1 mm piany „rośnie” do 15 cm

Jak to wszystko działa? Po natryśnięciu, 1 milimetr otwarto-komórkowej piany poliuretanowej powiększa się 100-krotnie w ciągu 3 sekund! Proces “rośnięcia” piany robi ogromne wrażenie, a co najważniejsze, dzięki temu wypełniamy każdą szczelinę i niwelujemy ryzyko powstawania mostków termicznych. Jest to praktycznie niewykonalne w przypadku alternatywnych technologii, co potwierdzają badania kamerami termowizyjnymi.

4. Wygłuszenie pomieszczeń jak w studiach nagrań!

Zależy Ci na odpowiednim odizolowaniu się w swoim domu od hałasów? Piana poliuretanowa Ci w tym pomoże! Dzięki swojej strukturze wygłusza konstrukcje zdecydowanie lepiej od materiałów tradycyjnych. Co istotne, pianka PUR stosowana jest m.in. w profesjonalnych studiach nagraniowych, co dodatkowo potwierdza efektywność tego materiału.

5. 1 m2 ocieplenia z pianki waży zaledwie ok. 0,2 kg

Piana poliuretanowa jest nawet blisko 10-krotnie lżejszym materiałem izolacyjnym niż wełna mineralna. Przekłada się to na szokująco niższe obciążenie konstrukcji dachowej, co wpływa na bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny. Ponadto, struktura i właściwości piany pozwalają na dodatkowe zespolenie i wzmocnienie konstrukcji dachowej.

6. Izolacja pianą poliuretanową = zdrowa izolacja

Piana poliuretanowa jest substancja bezzapachową (stworzona na bazie wody oraz oleju sojowego), nie pyli oraz nie zawiera formaldehydów oraz lotnych substancji organicznych, takich jak LZO, CFC, CHFC. Ponadto, piana PUR nie osiada, nie zawiera substancji oraz struktury atrakcyjnej dla gryzoni (które bardzo “upodobały sobie” izolacje wykonane z wełny mineralnej.

7. Prawie 2 x lepsza efektywność termiczna niż w przypadku styropianu i wełny mineralnej!

20 cm grubości izolacji pianą poliuretanową = prawie 40 cm izolacji wełną lub styropianu. Tak wygląda porównanie efektywności termicznej tych materiałów. Udowadnia to jak wielkie różnice zachodzą pomiędzy tymi technologiami. Izolacja pianą poliuretanową deklasuje konkurencję.

Podsumowanie

Izolacja Pianką
Źródło: izolacjapianka.pl

Nie bez powodu ocieplanie pianą poliuretanową zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Jeżeli rozważasz tę technologię w przypadku swojego budynku i masz pytania, to służymy pomocą – odpowiemy na nie telefonicznie pod nr: +48 505 012 600 lub poprzez nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/izolacjapianka/

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *