Jak wyglądają ekspertyzy budowlane?

Ekspertyzy budowlane to nic innego, jak ocena stanu technicznego budynku, wraz z opiniami w tym zakresie. Najczęściej wynikają one z wnikliwych wizji lokalnych, zapewniających wykonanie najważniejszych odkrywek i badań.

Jednoznaczne i czytelne wnioski

Jednoznaczne i czytelne wnioski, które w ramach ekspertyz budowlanych oferują konstruktorzy z biura Figura.team pozwalają na wystosowanie dalszych wytycznych, dzięki którym można mieć pewność, iż oceniony obiekt nadaje się do użytku. Wyznaczają jego bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Natomiast, kiedy wykryte zostaną jakiekolwiek nieprawidłowości to inwestorzy wiedzą, co zrobić, by prace budowlane wróciły na właściwy tor. Konkretna ekspertyza może również stanowić element dokumentacji projektowej, dlatego musi być dołączona do wniosku zezwalającego na budowę określonego budynku. Ekspertyza jest wynikiem: badań i wyliczeń wytrzymałościowych stropów, fundamentów, ścian, pozostałych elementów elewacji, dachu,  innych elementów konstrukcji. Na ekspertyzę składają się: opis badanych elementów i rozwiązań konstrukcyjnych, wymiary i materiały. W ekspertyzach znajduje się ocena stanu budynku, ocena instalacji oraz ocena tego, czy jest on przystosowany do dalszego użytkowania lub do przebudowy.

Najczęściej ekspertyzy budowlane wykonywane są: przed zakupem nieruchomości, przed modernizacją bądź zmianą sposobu użytkowania budynku bądź kiedy pojawiają się niepokojące zarysowania konstrukcji.

Podstawa do dalszych prac budowlanych

Nie sposób zaprzeczyć, że odpowiednio przygotowana ekspertyza budowlana staje się podstawą do dalszych prac budowlanych. W związku z tym, wszystkie działania bezpośrednio związane z tym obszarem powinny zostać dogłębnie przemyślane, ponieważ nie może być mowy o żadnych niedopatrzeniach związanych z tym, jak prezentuje się konkretna konstrukcja.

Dlatego, ekspertyzy należy zlecać wyłącznie doświadczonym konstruktorom, do jakich niewątpliwie zaliczają się osoby zatrudnione w biurze Figura.team. Wykonanie ekspertyzy jest kluczowe dla rozwoju inwestycji.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *