Profesjonalne maszyny wyburzeniowe

Wyburzenia i rozbiórki to bardzo skomplikowane i wymagające zarówno wiedzy, jak i doświadczenia prace, więc najlepiej powierzyć je specjalizującej się w takich robotach firmie, która dysponuje profesjonalnymi maszynami wyburzeniowymi. Jakie maszyny są niezbędne podczas prac wyburzeniowych? Co wpływa na konieczność zastosowania profesjonalnego sprzętu i maszyn wyburzeniowych?

Jak przebiegają wyburzenia?

Sposób wyburzania obiektów o różnej kubaturze oraz zakres prac uzależniony jest m.in. od rodzaju materiałów, z których wzniesiony został budynek. W przypadku materiałów, które nie stawiają znacznego oporu, np. spajanej zaprawą wapienną cegły często wystarczy jedynie użycie kuli wyburzeniowej lub nieznaczne uszkodzenie fundamentów budynku, aby on runął. Mało problemów podczas wyburzania sprawiają też budynki drewniane.

-„Najbardziej problematycznym w przypadku wyburzeń typem budynków są konstrukcje wzniesione z żelbetonu, które wymagają zastosowania ciężkiego sprzętu oraz „drastycznych” metod rozbiórki np. z użyciem materiałów wybuchowych. Nie zawsze jednak możliwe jest ich użycie i wówczas do pracy ruszają spychacze, młoty wyburzeniowe, koparki, kruszarki oraz nożyce hydrauliczne do ciecia betonu i znajdujących się wewnątrz ścian budynków zbrojeń w postaci stalowych prętów” – wyjaśnia ekspert z firmy MK Explosion z Warszawy.

Profesjonale maszyny wyburzeniowe

Profesjonalne maszyny wyburzeniowe mają za zadanie nie tylko sprawić, że budynek ulegnie destrukcji, ale także są niezbędne w celu uprzątnięcia spowodowanego wyburzeniem „bałaganu”. W celu wyburzenia budynku oraz uprzątnięcia placu, na którym został on wzniesiony, wykorzystuje się, m.in.:

  • koparki i mini-koparki,
  • spychacze,
  • ładowarki,
  • młoty wyburzeniowe,
  • kruszarki.

Jest to ciężki sprzęt wyburzeniowy, który pozwala szybko i bez większego problemu pozbyć się różnych konstrukcji. Warto pamiętać, że po wyburzeniu konieczne jest uprzątnięcie terenu oraz przygotowanie go pod nową inwestycję poprzez wykonanie wielu robót ziemnych np. plantowanie terenu i jego utwardzenie. Podczas tych prac także stosowane są specjalistyczne maszyny oraz ciążki i lekki sprzęt, który ma za zadnienie usprawnienie i ułatwienie pracy ekipy, a także prawidłowe przygotowanie podłoża. Wyburzenia to trudne i wymagające ogromnej wiedzy prace, których lepiej nie przeprowadzać samodzielnie. Obecnie najczęściej w celu pozbycia się niepotrzebnych zabudowań stosuje się materiały wybuchowe, które gwarantują szybkie uporanie się z większością nawet dużych konstrukcji, jednak nie pozwalają one na całkowitą rezygnację z maszyn wyburzeniowych i maszyn przeznaczonych do prac porządkowych na miejscu rozbiórki.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *