Ogrodzenia i siatki – jak odgrodzić działkę?

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie mieszkania w domu bez ogrodzenia własnej działki. Pełni ona wiele funkcji. Po pierwsze chodzi nam o prywatność. Dzięki niej możemy swobodnie poruszać się po swojej posesji. Po drugie odseparowanie działki w pewien sposób chroni nas przez nieproszonymi gośćmi. Mowa tu chociażby o zwierzętach. Dlatego też tuż po wybudowaniu domu od razy inwestujemy w… No właśnie, co wybrać?

Siatka ogrodzeniowa

Możemy ogrodzić się na kilka sposobów. Jednak wybierając ogrodzenie powinniśmy zważać uwagę, by pasowało ono do naszego domu czy ogrodu. Najważniejszym czynnikiem przy doborze odseparowania działki są jednak nasze fundusze. Na szczęście każdy z nas znajdzie odpowiednie wyjście z tej sytuacji. Zacznijmy zatem od najtańszej opcji, którą jest siatka ogrodowa.

W tym wypadku możemy wybierać pomiędzy siatką plecioną a siatką zgrzewaną. Ich ceny są bardzo podobne. To co je jednak dzieli to fakt, że siatka zgrzewana jest łatwiejsza w montażu i jest bardziej sztywniejsza. Te rozwiązania zazwyczaj stosuje się na samym początku, gdy nie jeszcze nie jesteśmy do końca przekonani do końcowego efektu odgrodzenia działki.

Panele i przęsła ogrodzeniowe

Kolejną propozycją są panele ogrodzeniowe. Te wykonane są ze stalowych drutów i są o wiele bardziej sztywniejsze od pierwszej propozycji. Mogą one jednak wytrzymać o wiele dłużej od zwykłej siatki ogrodowej. Mimo wszystko jest to lepsza wersja siatki za która musimy automatycznie więcej zapłacić. Ceny za metr sięgają już 50 złotych.

Jeśli już dysponujemy większymi funduszami i zależy nam na odpowiednim efekcie końcowym to wybierzemy oczywiście przęsła ogrodzeniowe. Tutaj mamy już bardzo duży wybór, który idealnie może wpasować się w stylistykę naszego domu i ogrodu. W zależności od gustu możemy kupić bardzo ozdobne ogrodzenie lub też mniej. Wszystko zależy od naszego upodobania. Oczywiście wraz z tym idą koszta. Musimy liczyć się z wydatkami rzędu nawet kilkuset złotych za metr.

Podsumowując, wybór jest naprawdę ciekawy i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie od posiadanych pieniędzy możemy odseparować naszą działkę.

Jedna Odpowiedź

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *