Możliwości konfiguracji w cyfrowych systemach zamknięć

Zamki elektroniczne stosowane są obecnie nie tylko w rozbudowanych systemach zabezpieczeń dla dużych firm i instytucji, ale również w domach prywatnych. Korzystanie z cyfrowych wkładek, odblokowywanych za pomocą niedużych transponderów zbliżeniowych, jest obecnie najprostszym sposobem otwierania drzwi. Dowiedz się, jakie możliwości dają użytkownikom cyfrowe systemy zamknięć i jak je konfigurować.

Elektroniczne zamki dla twojego domu

Nowoczesne zamki elektroniczne nie są ani drogie, ani skomplikowane w obsłudze. Ponieważ wkładki nie wymagają doprowadzenia zasilania prądu (działają na baterie), ich montaż jest na tyle prosty, że możesz dokonać go samodzielnie. Zarządzanie takimi zamkami w domu również jest łatwe i nie wymaga używania specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Wszystko, czego potrzebujesz, to smartfon z darmową aplikacją do twojego systemu zamknięć.

Kupując zamek elektroniczny Tapkey, wraz z urządzeniem otrzymasz dokładną instrukcję obsługi. Znajdziesz w niej wskazówki co do montażu wkładki oraz późniejszego programowania swojego zamka. Obawiasz się, że konfiguracja cyfrowego systemu zabezpieczeń domu będzie zbyt trudna? Bądź spokojny, poradzi z nią sobie każdy użytkownik smartfona – przekonuje nasz rozmówca z firmy DOM Polska.

Konfiguracja elektronicznego zamka

Po zamontowaniu cyfrowej wkładki w drzwiach należy pobrać na telefon aplikację Tapkey. Użytkownicy Androidów znajdą ją w sklepie Google, zaś iPhone’ów w Apple Store. Aplikacja jest zupełnie darmowa, a więc nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie należy założyć konto użytkownika, czyli zarejestrować się (do czego będzie potrzebny twój adres e-mail). Kiedy zarejestrujesz się już i zalogujesz na swoim koncie użytkownika, będziesz musiał połączyć je z wkładką zamontowaną w drzwiach. Przez ten proces przeprowadzą cię wskazówki wyświetlane w aplikacji. Będziesz musiał w odpowiednim momencie zbliżyć do wkładki swoją kartę właścicielską – dołączoną do zestawu, a następnie telefon. Wszystkie instrukcje oczywiście pojawią się na wyświetlaczu twojego telefonu.

Gdy wkładka zamka będzie już połączona z twoim kontem w aplikacji Tapkey, staniesz się oficjalnie administratorem swojego cyfrowego systemu zamknięć. Oznacza to, że będziesz mógł dowolnie przyznawać i odbierać dostęp do domu innym osobom. Jak to zrobić? Wystarczy dodać ich adresy e-mail do listy użytkowników w aplikacji. Oczywiście, by mogli oni używać swoich telefonów jako klucza do zamka, również muszą posiadać aplikację w swoich smartfonach. Co ważne, jako administrator masz możliwość nadawania innym użytkownikom dostępów czasowych, np. na jeden dzień lub kilka godzin. A wszystko to z poziomu własnego telefonu i z dowolnego miejsca na Ziemi.

Powyżej opisaliśmy podstawowe możliwości jednego z najprostszych cyfrowych systemów dostępu z oferty DOM Polska. Użytkownicy instytucjonalni mogą wybierać spośród wielu innych rozwiązań i budować bardzo skomplikowane systemy dostępu, w których poszczególni użytkownicy mogą otwierać wiele różnych, wybranych pomieszczeń. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem takiego systemu dla dużego obiektu, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *