Kłódki na jeden klucz!

Kłódka na jeden klucz

Chodzi brzmi to odrobinę jak science-fiction i wydaje się lekką abstrakcją, to wcale nią nie jest. Takie rozwiązanie sprawi, że noszenie pęku kluczy lub szukanie odpowiedniego w zbiorowisku innych, przestanie sprawiać jakiekolwiek problemy. Co ważne, oprócz wygody zyskujemy także bezpieczeństwo, gdyż administrowanie kluczami staje się o wiele prostsze i przejrzyste.

Jeden klucz – i to wszystko

Co prawda “od przybytku głowa nie boli”, jak mawia stare porzekadło, ale “co za dużo to niezdrowo”, także znajdzie tutaj swoje zastosowanie. Mowa oczywiście o nadmiarowej ilości kluczy, które często plątają się po naszych kieszeniach, czy w miejscu wieszaków na klucze w domu lub firmie. Osobne klucze do drzwi, garażu, furtki, bramy sprawiają że w pewnym momencie chodzimy już z pękiem kluczy i nie mamy już gdzie go wygodnie schować. Dodatkowo poszukiwanie odpowiedniego klucza podczas ulewy lub intensywnych opadów śniegu, też nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy jakie mogą nas spotkać. Na szczęście dzięki technologii jednego klucza, można znacząco ułatwić sobie życie.

Wiele kłódek – jeden klucz!

Czy to w domu, czy w pracy dbamy o zabezpieczenie rzeczy, do których nikt poza wyznaczonymi osobami nie ma dostępu. W tym celu najczęściej kupujemy kłódki ze względu na ich niewielki rozmiar i zdecydowaną wytrzymałość, a w razie usterki jedną, łatwo możemy zastąpić inną. Jednakże jeżeli pracujemy np. na budowie i kłódki używane są do ochrony zawartości skrzynek narzędziowych, baraków pracowniczych, magazynów ze sprzętem lub materiałami, sprawia to, że w pewnym momencie mamy kilkanaście kluczy i co istotne: musimy wiedzieć który jest do której kłódki. Z racji tego, że często w takich miejscach klucze ma kierownik, musi on przy każdorazowym otwieraniu i zamykaniu szukać odpowiedniego klucza. Korzystając z kłódki na jeden klucz, nie musi się on już zastanawiać który pasuje do danej kłódki, i w dowolnej chwili otworzy każdą którą potrzebuje bez straty czasu.

Jeden klucz do wszystkich kłódek – czy to bezpieczne?

Zdecydowanie tak. W przypadku użytku domowego dokładnie wiemy ile kluczy znajduje się w „obrocie”. Co istotne, wiedząc gdzie znajduje się klucz, unikniemy ciągłych pytań innych domowników: “A gdzie są klucze do skrzynki? A gdzie są klucze do kufra w garażu?”. Jeżeli chodzi o użyteczność w biznesie tego rozwiązania, to zdecydowanie ułatwia nam to kwestię administrowania kluczami. Wiemy dzięki temu jakie i ile kluczy aktualnie funkcjonuje w firmie, a dodatkowo kto je posiada, gdyż jak w przypadku firmy Masterkey z Poznania, klucze zabezpieczone są przed nieautoryzowanym dorabianiem, co znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *