Kotły na pellet. Ile można otrzymać dofinansowania?

Biały kaloryfer

Kotły pelletowe objęte są ogólnopolskim programem Czyste Powietrze. To oznacza, że na ich zakup i montaż możemy otrzymać duże dofinansowanie. W jakiej wysokości?

Piece Kotły na pellet to wygodne w użytkowaniu, nowoczesne i ekologiczne urządzenia, na które przyznawane są wysokie dotacje. Jakie warunki trzeba spełnić i dlaczego warto zainstalować kocioł pelletowy w sowim domu?

Program Czyste Powietrze – kto może wziąć w nim udział i jakie warunki musi spełnić?

Celem ogólnopolskiego programu Czyste Powietrze jest przede wszystkim walka ze smogiem. Stężenie szkodliwych dla zdrowia pyłów zawieszonych PM2.5 i PM.10 można ograniczyć właśnie przez wymianę na szeroką skalę starych, nieefektywnych źródeł ciepła na urządzenia spełniające wymagania emisyjne. Są nimi m.in. kotły na pellet czy pompy ciepła.

W programie mogą wziąć udział właściciele lub współwłaściciele budynków jednorodzinnych oraz osoby, które posiadają zgodę na budowę domu jednorodzinnego, przy czym należy pamiętać, że by otrzymać dofinansowanie budynek nie może być podłączony do sieci gazowej, a urządzenie musi spełniać wymogi eco-design.

Ile można otrzymać dofinansowania na kocioł? Do 1 lipca 2021 roku na zakup i montaż kotła na pellet można było otrzymać do 6 000 zł, lecz nie więcej niż 30% faktycznie poniesionych kosztów. Od 1 lipca 2021 roku kwota ta wzrosła i wynosi aż do 9 000 zł i nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów. Co więcej, na kotły, które spełniają warunek emisja pyłu PM ≤ 20mg/m3 można otrzymać jeszcze więcej środków!

Dlaczego warto wymienić piec na kocioł pelletowy?

Kocioł pelletowy daje wiele korzyści. Pellet ma formę wygodnego w użyciu granulatu, po którym pozostaje niewielka ilość popiołu, który na dodatek możemy wykorzystać jako nawóz.

Co więcej, piec na pellet ma wiele funkcji ułatwiających i automatyzujących jego obsługę. Dzięki rozbudowanej automatyce może się on np. automatycznie rozpalać i wygaszać. Można nim także sterować za pomocą telefonu czy laptopa.

Również jeśli chodzi o koszty ogrzewania piec kocioł pelletowy przedstawia się bardzo korzystnie. Ogrzewanie pelletem jest dużo tańsze niż ogrzewanie olejowe czy elektryczne. Na dodatek początkowy koszt inwestycyjny jest dużo niższy niż w przypadku pompy ciepła. Przede wszystkim jednak jest dużo bardziej wygodny w użytkowaniu niż tradycyjny kocioł zasypowy! Szukasz wysokiej jakości pieca na pellet w rozsądnej cenie i chcesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa? Wejdź na https://www.defro.pl/k,32,kotly-automatyczne-na-pellet-biomase.html.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *