Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię zwyżek?

Planując wypożyczenie podnośnika koszowego powinniśmy przeanalizować wszystkie dostępne oferty. Z pewnością w naszej okolicy funkcjonuje wiele wypożyczalni sprzętu budowlanego. Nie podejmujmy decyzji zbyt pochopnie. Nie zawsze wypożyczalnia znajdując się najbliżej zaproponuje nam najkorzystniejsze warunki współpracy.

Wynajem krótkoterminowy

Zwyżki koszowe można wynająć nawet na kilka godzin, więc wszystko zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb. Należy jednak mieć świadomość, że niektóre firmy zastrzegają minimalny czas najmu np.3 godziny. Wynika to z faktu, że dowiezienie oraz odbiór maszyny wymaga czasu. Z oczywistych względów dłuższy okres najmu opłaca się wypożyczalni bardziej.

Warto również sprawdzić, kto odpowiada za dostarczenie oraz odbiór maszyny. Jeśli będziemy musieli samodzielnie przetransportować zwyżkę, to poniesiemy wyższe koszty. Ponadto jest to dość problematyczne, gdyż nie zawsze mamy takie możliwości. Dobrze jest więc, jeśli wypożyczalnia podstawi nam wysięgnik pod wskazany adres, a po skończonej usłudze odbierze sprzęt. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że transport bezpośrednio wchodzi w cenę usługi. Może zdarzyć się tak, że samodzielne przewiezienie zwyżki będzie dla nas korzystniejsze. Dotyczy to osób posiadających np. lawetę.

Wynajem długoterminowy

W przypadku najmu długoterminowego możemy liczyć na korzystniejsze warunki współpracy. Dobrze jest sprawdzić, czy wypożyczalnia zaproponuje nam specjalne warunki współpracy. Cena powinna być znacznie korzystniejsza niż w przypadku najmu na kilka godzin. Należy podkreślić, że każde przedsiębiorstwo inaczej rozumie pojęcie najmu długoterminowego. W niektórych wypożyczalniach będzie to umowa na kilkanaście dni, a w innych na kilka miesięcy.

Zanim podpiszemy umowę sprawdźmy, kto odpowiada za potencjalne awarie sprzętu. Wypożyczalnia powinna przeprowadzać serwis podnośników, a w przypadku ich uszkodzenia dostarczyć na własny koszt nową maszynę. Dzięki temu unikniemy ryzyka przestoju.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *