Budowa mroźni z płyt warstwowych

Mroźnie, chłodnie oraz zakłady przetwórstwa żywności są pomieszczeniami, w których należy przestrzegać odpowiednich zasad higieny. Doskonałym rozwiązaniem do konstrukcji dachów, ścian i sufitów podwieszanych w tego typu budynkach jest zastosowanie płyt warstwowych, których specyfika umożliwia szybki i prosty montaż, niezależnie od pogody. Płyty montować można w układzie poziomym i pionowym.

Mroźnia – znaczenie materiału

Około 50% żywności na całym świecie stanowią produkty nietrwałe, które wymagają utrwalania w poszczególnych etapach produkcji. Właściwe przechowywanie i konserwacja żywności są potrzebne również ze względu sezonowych wahań podaży (przy zachowaniu stałego poziomu konsumpcji), ze względów strategicznych oraz różnorodnej lokalizacji ośrodków produkcji oraz spożycia. Istotne jest zatem, aby żywność miała zapewnione jak najlepsze warunki przechowywania, a pomieszczenia wykorzystywane w tym celu, wśród których są chłodnie i mroźnie, zbudowane z odpowiednich materiałów.

Budowa płyt warstwowych

Bardzo dobrym i popularnym rozwiązaniem jest stawianie tego typu pomieszczeń z płyt warstwowych. Duża paleta kolorystyczna i wiele rodzajów profilowań okładzin pozwalają na uzyskanie obiektów o doskonałych parametrach technicznych, a przy okazji interesujących architektonicznie. Płyta warstwowa wraz z akcesoriami, takimi jak łączniki, uszczelki i obróbki blacharskie stanowią kompletny system, który jest bardzo dobrą alternatywą dla budownictwa tradycyjnego, dlatego wielu inwestorów stawia właśnie na budowę obiektów w technologii lekkiej obudowy.

Okładziny płyt warstwowych są wykonane z blachy ocynkowanej powlekanej powłokami, takimi jak: poliester, PVC, HPS, PVDF lub „FoodSafe”, a ich rdzeniem jest sztywna pianka poliuretanowa (PUR/PIR), styropian lub twarda wełna mineralna. Dzięki okładzinom płyta warstwowa uzyskuje właściwą sztywność i nośność, a także chroni rdzeń, który pełni funkcję izolacyjną i utrzymuje okładziny w stałej odległości od siebie. Można je stosować na dachy, ściany zewnętrzne, ścianki działowe oraz sufity podwieszane w takich budynkach, jak: hale przemysłowe, magazynowe, sportowe, pawilony i obiekty handlowe, biurowe, socjalne, hangary, garaże, warsztaty, kontenery oraz mroźnie i chłodnie.

Gdzie można zaopatrzyć się w płyty warstwowe?

Największym producentem płyt warstwowych w Polsce jest firma Gór-Stal, która została założona w 2003 roku. Obszerna wiedza i ponad 12-letnie doświadczenie pozwalają na tworzenie produktów i dostarczanie rozwiązań, które przynoszą wymierne korzyści klientom. Firma jest w posiadaniu linii do produkcji płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym, która jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie. Dzięki niej Gór-Stal zajmuje się produkcją paneli termoizolacyjnych term PIR płyt warstwowych oraz płyt warstwowych , które są powszechnie stosowanym materiałem budowlanym do lekkiej obudowy hal przemysłowych, magazynowych, produkcyjnych, budynków administracyjnych, mroźni oraz chłodni.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *