Serwis maszyn budowlanych – konieczność czy zapobiegliwość?

Budownictwo to jeden z sektorów gospodarki, który ciągle prężnie się rozwija. Na całym świecie buduje się coraz więcej – dróg, mostów, budynków mieszkalnych czy nieruchomości komercyjnych. Aby powstawały one odpowiednio szybko i przede wszystkim solidnie, niezbędne są różnego typu maszyny budowlane. Począwszy od koparek, zgarniarek i zrywarek, które przygotowują podłoże na placu budowy, poprzez koparki i ładowarki, skończywszy na walcach, betoniarkach i dźwigach, które wjeżdżają na plac budowy nieco później. W kwestii niezawodności tych maszyn, niezbędny jest serwis maszyn budowlanych oraz ich odpowiednia konserwacja.

Nowy czy stary?

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowego produktu. Dotyczy to również sektora maszyn budowlanych. Zakup takiego urządzenia, które jest fabrycznie nowe wiąże się niestety z bardzo dużym wydatkiem. Jednak nowy sprzęt jest na gwarancji i jeśli będziemy o niego dbać, służyć będzie przez długie lata. Decydując się na zakup nowego czy też używanego sprzętu, należy pamiętać o regularnych przeglądach oraz bieżącym badaniu stanu technicznego tej maszyny. Wielokrotnie dochodzą nas słuchy o wypadkach na placach budowy. W znacznej większości przypadków, odpowiedzialność za wypadek ponosi pośrednio lub bezpośrednio człowiek. Nierzadko zdarza się, że przyczyną wypadku jest zły stan techniczny maszyny, dlatego istotny jest serwis maszyn budowlanych Powerspartner.pl

Części zamienne i eksploatacyjne a serwis maszyn budowlanych

Podobnie jak w przypadku samochodu, maszyna budowlana również wymaga regularnego serwisu. Na jej całość składają się materiały eksploatacyjne, które należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta. Ważna jest wymiana oleju, filtrów czy wałka rozrządu w silniku. Ewentualne konsekwencje niedopilnowania terminu mogą skutkować bardzo kosztowną naprawą w przyszłości.

Jedną z najczęściej serwisowanych maszyn budowlanych jest koparka lub koparko-ładowarka. Ta pierwsza najczęściej porusza się na gąsienicach i posiada z przodu, na sterowanym hydraulicznie wysięgniku łyżkę. Koparki trafiają często na serwis maszyn budowlanych ze względu na to, iż ich łyżki ulegają uszkodzeniom mechanicznym. W przypadku, gdy operator działa w trudnym, twardym podłożu, lemiesz zużywa się szybciej i prędzej trzeba trafić na serwis.

Nie inaczej ma się sprawa z tak popularnymi w Polsce koparko-ładowarkami. Cieszą się one uznaniem przede wszystkim wśród niedużych firm, które świadczą usługi budowlane. Dzięki uniwersalności, mogą spełniać zarówno rolę maszyn, które kopią doły jak i ładują urobek na wywrotkę. Tu również na uszkodzenia narażony jest najbardziej lemiesz łyżki kopiącej oraz ładującej.

Jedna Odpowiedź

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *