Renowacja dachu – o czym należy pamiętać?

Każde zadaszenie dachowe co pewien czas wymaga gruntownego remontu, aby w 100% mogło spełniać swoje zadania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie chcą dokonać renowacji dachu, ale niestety nie mają zielonego pojęcie jak za to zadanie się odpowiednio zabrać.

Kompleksowa naprawa więźby dachowej

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że kontrolę dachu najlepiej rozpocząć od dokładnego sprawdzenia więźby dachowej, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Renowacja dachu nie jest wcale zadaniem tak prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, dlatego też osoby, które nie czują się na siłach, powinny skorzystać z pomocy doświadczonych ekip. Więźba dachowa jak powszechnie wiadomo stanowi główną podporę dla poszczególnych warstw izolacyjnych i całego pokrycia, dlatego też należy zwrócić na nią uwagę. Warto sprawdzi, czy na drewnianej więźbie nie ma wilgoci, uszkodzeń fizycznych, grzybów, pleśni i owadów. Na rynku bez żadnego większego problemy odnajdziemy środki chemiczne, dzięki którym pozbędziemy się wymienionych wcześniej owadów, grzybów i pleśni. W razie potrzeby warto także dodatkowo wzmocnić zaatakowane elementy.

Odpowiednia wentylacja ma kluczowe znaczenie

Aby rozwiązać problem z zawilgoceniem warto skorzystać z dobrodziejstwa folii paroizolacyjnej. Pamiętać należy tylko o jej dokładnym układaniu. Dobrym pomysłem jest także utworzenie w połaci dachu specjalnych szczelin wentylacyjnych.

Malowanie dachu

Jeżeli mamy 100% pewność, że nasz dach jest sprawny, to warto zastanowić się nad jego pomalowaniem. Niestety po kilku latach nawet najdokładniej wyczyszczone pokrycie dachowe nie prezentuje się zbyt okazale. Aby przywrócić intensywny kolor należy skorzystać oczywiście z pomocy oryginalnych farb. Na półkach sklepowych znajdziemy profesjonalne farby do pokryć dachowych z blachy, jak i również specjalne farby do dachówek. Warto wspomnieć również i o tym, że w wielu sytuacjach zamiast malowania starego pokrycia dachowego, warto po prostu wymienić je na nowe. Z ekonomicznego punktu widzenia może być to lepsze posunięcie.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *