Zalety mieszkania w bloku

Popyt na mieszkania w blokach stale rośnie. Kupno lokalu bowiem w bloku ma wiele zalet: zdejmuje z nas ciężar przeprowadzania uciążliwych naprawach, związanych z instalacjami, lub poważnych remontów i dla wielu z nas jest dużo bardziej komfortowe. Pozwala także w pełni korzystać z uroków miejskiego życia, ze względu na bliskość przystanków komunikacji miejskiej. Sprawdź, jakie są inne zalety mieszkania w bloku.

Specjaliści od rynku nieruchomości od wielu lat obserwują stopniowe zanikanie mody na posiadanie własnego domu z ogródkiem. Budowa i utrzymanie posesji wiąże się bowiem z wieloma obowiązkami, których unikniemy, wybierając mieszkanie w bloku. Jakie są jego zalety?

Naprawy

Jedną z największych zalet mieszkania w bloku jest przeprowadzanie koniecznych napraw, remontów czy wymiany instalacji przez Fundusz Remontowy. Nie musimy zatem martwić się stanem domu, odpowiada bowiem za niego wspólnota mieszkaniowa. Dzięki comiesięcznym składkom mieszkańców na Fundusz może ona przeprowadzać wszelkie planowane, jak i nagłe oraz niespodziewane prace remontowe. Zarządca budynku zatrudnia także podwykonawców do czynności porządkowych, odpowiedniego utrzymania zieleni na osiedlu, a także prac sezonowych, takich jak odśnieżanie chodnika czy grabienie liści.

Lokalizacja

Podczas gdy domy jednorodzinne budowane są zazwyczaj na obrzeżach miast, nowoczesne osiedla bloków powstają w ich centrach lub innych atrakcyjnych lokalizacjach. Bliskość przystanków komunikacji publicznej oraz osiedlowej infrastruktury; sklepów, szkół, punktów usługowych, poczty, punktów gastronomicznych, przychodni lekarskich, sprawia, że życie w bloku jest łatwiejsze i bardziej komfortowe. Pozwala zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcać na codzienny dojazd do pracy, sklepu czy w celach kulturalnych. Ponadto, mieszkając w domu jednorodzinnym, nie jesteśmy w stanie uniknąć konieczności zakupu auta, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ciekawie zlokalizowaną inwestycją mieszkaniową w Krakowie jest Osiedle Botanika. Położone w centrum Nowej Huty, oferuje z jednej strony dostęp do miejskiej infrastruktury, a z drugiej bliskość terenów zielonych oraz rekreacyjnych, łącząc w sobie zalety komfortowego mieszkania w miejskim bloku z urokami życia na obrzeżach aglomeracji.

Instalacje grzewcze i wodne

Mieszkanie w bloku to także brak zmartwienia o instalację grzewczą. Mieszkając w domu jednorodzinnym, musimy troszczyć się o opał oraz regularne ogrzewanie pomieszczeń, podczas gdy w bloku wystarczy odpowiednio wyregulować kaloryfery.

Mieszkanie w bloku ma zatem wiele zalet. Warto rozważyć kupno lokalu w atrakcyjnej lokalizacji miasta, zamiast jednorodzinnego domu na jego peryferiach.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *