Specyfikacje kielicharek do rur

Kielicharki do rur są urządzeniami służącymi przede wszystkim do wykonywania – jak sama nazwa wskazuje – tak zwanym kielichów, czyli, mówiąc prościej, powiększania średnicy na małej długości przy końcach rur. Sprzęt ten może być stosowany zarówno do rur stalowych (metalowych), jak również i miedzianych.

Kielicharki do rur składają się ze szczęk przeznaczonych do zamontowania na rurze z wycięciami przed powiększaniem średnicy. Ich rozmiary różnią się od siebie. Urządzenia te posiadają również mocowany do wspomnianych szczęk uchwyt z gwintowanym otworem. W jego środku znajduje się śruba zakończona tak zwanym stożkiem, który kształtuje rurę. Kielicharki są napędzane najczęściej ręcznie za sprawą pokręcania śruby, jednakże istnieją również urządzenia elektryczne, które działają za pomocą napędu akumulatorowego.

Bardzo często w zestawach kielicharek można spotkać między innymi kilka zacisków wymienionych wcześniej, klucze, baterie (akumulatory), ładowarkę, a także obcinaki do rur o różnorodnych średnicach wraz z gradownicami oraz zapasowymi ostrzami, a także walizkę, w której znajduje się cały zestaw.

Elektryczne kielicharki do rur są coraz częściej i chętniej wybierane przez specjalistów, bowiem za ich sprawą wszelakie wykonywanie kielichów jest znacznie prostsze w porównaniu do kielicharek ręcznych. Operacje te są łatwe, lekkie, a także bardzo precyzyjne. Co więcej – za sprawą kielicharek akumulatorowych, istnieje możliwość zabierania ich w teren i pracy poza warsztatem. Kielicharki najczęściej są dostępne w dwóch wersjach – calowej, a także metrycznej. Oznacza to, iż posiadają odmienne preferencje względem średnic samych rur, odpowiednio cali oraz milimetrów.

Kielicharki elektryczne posiadają doskonałe mocowanie do rur, dlatego też głowica mimośrodowa stopniowo roztłacza wnętrze, przesuwając się jednocześnie do przodu do samego końca rury. Proces ten ostatecznie kończy się w chwili, kiedy ruch zostanie zatrzymany przez sprzęgło. To z kolei aktywuje się, kiedy w środku rury zostanie osiągnięte określone ciśnienie. Za sprawą rotacyjnego ruchu głowicy, powierzchnia kielicha zawsze zachowuje swoją gładkość oraz czystość, gwarantując najlepszą pracę oraz rzetelne poszerzanie średnich wszelakich rur.

Istnieją różne modele elektrycznych kielicharek do rur, dlatego też finalne wyposażenie dostępne w zestawie oraz ich przeznaczenie do określonych średnic rur są uzależnione od producenta i samej specyfikacji kielicharki. Ceny urządzeń wahają się już od kilkudziesięciu złotych w górę.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *