Rodzaje pomp w armaturze przemysłowej

Zastanawiasz się, jaka pompa będzie najlepsza dla Twojego przedsiębiorstwa lub gospodarstwa domowego? Zapoznaj się z naszą klasyfikacją i wybierz najlepszą dla siebie!

1. Pompa obiegowa
Pompy obiegowe służą do wymuszania obiegu wody w systemach grzewczych. Skutkiem ich pracy jest szybsze rozprowadzenie ciepła, przy równoczesnym zachowaniu stałej temperatury w ocieplanych pokojach. Składają się z części hydraulicznej oraz silnika. Będą doskonale pasować do instalacji ze zmiennym natężeniem przepływu. Jedną z nich jest instalacja centralnego ogrzewania z grzejnikami regulowanymi termostatem.

2. Pompa ręczna
Pompy ręczne stworzono do pompowania czystej wody, uwolnionej od wszelkich zabrudzeń. Z tego względu swoje zastosowanie znajdzie np. w ogródkach działkowych i domowych, zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i miejskich domkach jednorodzinnych.

3. Pompa zatapialna
Pompy zatapialne, inaczej zwane zanurzeniowymi, przeznaczone są do pompowania wody czystej, trochę zabrudzonej oraz ścieków mających w swoim składzie niewielkie zabrudzenia w stanie stałym, np. piasek albo osad. Ten rodzaj pomp świetnie sprawdzi się w użytkowaniu osobistym, jak również w przemyśle oraz rzemiośle.

Pompa zatapialna do wody brudnej
Pompa zatapialna do wody brudnej

4. Pompa peryferalna
Pompy peryferalne służą do pompowania wody czystej, bez żadnych zabrudzeń stałych, włókien oraz cieczy chemicznych. Pompy te, podobnie jak pompy zatapialne, znajdą swoje zastosowanie w gospodarstwach domowych, drobnym przemyśle i rzemiośle, a dodatkowo – ogrodach i szklarniach.

5. Pompa liniowa aPJM
Pompy liniowe aPJM mają w założeniu przetłaczać amoniak w stanie ciekłym. Pompy te znajdą swoje zastosowanie w strefie pierwszego bądź drugiego zagrożenia wybuchem. Oprócz tego sprawdzą się także w przemyśle chemicznym i klimatyzacji, przemyśle spożywczym oraz przetwórstwie.

6. Pompa standardowa PJM
Pompy standardowe PJM produkuje się w celu pompowania wody czystej i nieco zabrudzonej oraz do niektórych cieczy. Pompy standardowe PJM wykorzystywane są w instalacjach centralnego ogrzewania, przemyśle wodnym, w systemach klimatyzacyjnych oraz przeciwpożarowych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *