Naprawa uszkodzonego tynku

Uszkodzenia ścian są rzeczą bardzo powszechną i chyba nie ma na świecie domu, który by takich nie posiadał.

Problem jest zwłaszcza znany rodzicom, których małe pociechy rzadko zwracają uwagę na otoczenie podczas swoich zabaw, co może prowadzić do uszkodzenia ścian. Niejednokrotnie uszkadzamy również ścianę podczas przenoszenia mebli oraz innych dużych przedmiotów. Jeżeli was również dotyczy ten problem to sprawdźcie, w jaki sposób można poradzić sobie z wykonaniem drobnych prac renowacyjnych, których fachowcy często odmawiają.

Jeżeli mamy zamiar zabrać się w ogóle za takie prace naprawcze, to powinniśmy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania podłoża. Chodzi tutaj głównie o usunięcie brudu i pyłu oraz luźnych fragmentów, które nie pełnią swojej funkcji budulcowej. W przypadku wąskich szczelin, do ich oczyszczenia można wykorzystać gruszkę lub pompkę. Niemniej jednak, będzie je trzeba nieco powiększyć, aby masa szpachlowa mogła dobrze wypełnić ubytki. Szczeliny najlepiej wypełniać z użyciem szpachelki, zaś do większych ubytków przyda się tradycyjna paca. Bardzo ważne jest ścisłe stosowanie się do zaleceń korzystania z masy szpachlowej lub tynkarskiej, jakie zostały wypisane na opakowaniu. Odpowiednia ilość wody do przygotowania masy oraz grubość nakładanej warstwy są rzeczami bardzo ważnymi z punktu widzenia takich napraw i nie można samodzielnie poddawać tych wartości zmianom. W innym wypadku, możemy narazić nasze tynki na wiele nieprzyjemnych konsekwencji, które doprowadzą do potrzeby wykonania kolejnych poprawek, a może nawet szybszego remontu. Trzeba bardzo uważnie stosować się do tego, co producent napisał w swojej instrukcji użytkowania.

Na obecnym rynku mamy bardzo wiele różnorakich mas tynkarskich i szpachlowych, a nawet gotowe masy szpachlowe. Podczas wyboru trzeba dobrze określić, do jakiego rodzaju powierzchni ma posłużyć kupowany preparat. Jeżeli nie mamy doświadczenia w tym zakresie, to warto poprosić o pomoc wykwalifikowanego pracownika sklepu budowlanego, który będzie mógł nam doradzić wybór odpowiedniej substancji do wykonania naprawy tynku. Można też poradzić się specjalistów internetowych – istnieje wiele for budowlanych gdzie wypowiadają się ludzie z prawdziwą wiedzą merytoryczną.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *