Kupujemy węgiel na zimę! Jak wybrać odpowiedni opał?

Kupowanie węgla to temat, który każdego roku dotyczy wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Każdy z nich chciałby kupić doskonałej jakości opał w przystępnej cenie. Ale nie tylko. Przecież teraz liczą się również rozwiązania dodatkowe, które może zaoferować sprzedawca opału. Jakie? Sprawdźmy!

Jakość – nadal numer jeden

Jak wskazują badania, w zakresie wyboru opału kierujemy się jakością, która w naszym odczuciu powinna iść w parze z umiarkowaną ceną. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że opał musi odznaczać się odpowiednią kalorycznością, spiekalnością i wilgotnością. Dobry węgiel musi najzwyczajniej w świecie mieć dobre parametry – by był wart swojej ceny i rzeczywiście zapewniał ciepłe grzejniki. Problem polega na tym, że wybierając opał w potencjalnym skupie nie jesteśmy w stanie ocenić jego właściwości – tym zajmują się firmy przeprowadzające ekspertyzy tego typu. Jak zatem nie dać się nabić w przysłowiową butelkę?

Od sprzedawcy opału możemy żądać certyfikatu poświadczającego jakość opału. Nie powinniśmy wierzyć na słowo, że dany opał ma takie a nie inne parametry. Uczciwy sprzedawca takim certyfikatem się okaże. Również my mamy takie dokumenty. Pokazujemy je zawsze – dołączamy je do każdego zamówienia. Nie mamy nic do ukrycia. – mówi Mateusz Miczuga z serwisu icieplo.pl.

Rozwiązania dodatkowe zawsze w cenie

Nowi gracze na rynku opału są świadomi tego, że klienci coraz częściej poza doskonałą jakością oraz przystępną ceną oczekują czegoś więcej – rozwiązań ściśle dopasowanych do potrzeb klienta. Dlatego też taką popularnością cieszą się rozwiązania, które swoim klientom proponuje np. serwis icieplo.pl – za pośrednictwem, którego możemy kupić opał na zimę bez wychodzenia z domu.

Skupiamy się na tym, by naszym klientom zapewniać jak najlepsze rozwiązania, ściśle dopasowane do ich potrzeb. Oprócz opału oferujemy zatem usługę wniesienia zamówionego towaru prosto do kotłowni oraz odbiór i utylizację popiołu. – dodaje Mateusz Miczuga.

Jak to wygląda w praktyce? Klient zamawiając opał ma pewność, że zostanie on nie tylko dostarczony na czas, ale również wniesiony we wskazane miejsce (a nie wysypany przy bramie wjazdowej, jak to ma często miejsce). Do każdego zamówienia dołączane są worki na popiół, który przy okazji kolejnej dostawy opału zostaje zabrany i zutylizowany.

Bo liczy się pomysł

Nowoczesne składy opału myślą naprawdę o wszystkim. W ich ofercie jest coraz więcej rodzajów węgla – Naszym klientom oferujemy ekogroszek, miał oraz węgiel grubszy orzech, u nas można kupić węgiel workowany – jest on łatwiejszy w transporcie oraz magazynowaniu – mówi Mateusz Miczuga.

Ale również są rozwiązania zaskakujące pomysłowością – jak chociażby specjalnie zaprojektowane worki, które chronią węgiel przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale również ułatwiają jego transport – Pakujemy węgiel w worki wyposażone w specjalne paski antypoślizgowe, przez co można je układać jeden na drugim, nie zsuwają się – mówi Mateusz Miczuga.

Zakup opału na zimę to kwestia niezwykle ważna, trzeba przecież rozważyć wiele czynników i wybrać opał o doskonałych parametrach, który zapewni nam ciepło przez cały sezon grzewczy. Wybór coraz częściej ułatwiają rozwiązania oferowane przez sprzedawców węgla – przecież każdy z nas ceni sobie jakość, wygodę i przystępne ceny.

Jedna Odpowiedź

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *