Podajnik do taśmy produkcyjnej – ta maszyna nie powinna zawodzić

Każdemu właścicielowi przedsiębiorstwa produkcyjnego zależy na tym, aby używany w jego firmie sprzęt był solidny i niezawodny. Inwestuje więc w porządne maszyny, a później o nie dba właściwie je użytkując, konserwując i serwisując. Czujną uwagę zwraca jednak nie tylko na urządzenia odpowiedzialne za produkcję towaru, ale też na wszystkie inne, takie jak na przykład podajniki do taśm produkcyjnych.

Dlaczego należy dbać także i o te urządzenia? Te maszyny nie powinny zawodzić, gdyż mają ogromny wpływ na wiele czynników, istotnych między innymi dla samego procesu produkcyjnego. Cały czas ma to na uwadze firma PREFAMET-ZREMB S.A., istniejąca na rynku od prawie czterdziestu lat, a specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości przenośników i kompletnych linii transportowych.

Podajnik do taśmy produkcyjnej musi być bowiem wytrzymałym urządzeniem i pracować na równi z maszyną produkującą towar. Praktycznie każda firma ma zawsze do realizacji zamówienia, które muszą zostać wykonane w określonym terminie. Gdyby to urządzenie zawiodło, odbiłoby się to naprawdę niekorzystnie na całym grafiku prac. Z całą pewnością przestój spowodowany awarią spowodowałby stres, czy uda się zdążyć ze zrealizowaniem zamówienia: nie tylko bieżącego, ale też i kolejnych, gdyby awaria była poważniejsza. Jeśli urządzenie to byłoby już po okresie gwarancyjnym, jego naprawa związana byłaby też z kosztami. W momencie, gdyby – tak jak zostało wspomniane to przed chwilą – awaria nie była łatwa do usunięcia, mogłoby przełożyć się to negatywnie na cały proces produkcyjny. W zakładzie mogłoby nie być na przykład zapasowego podajnika, który mógłby zastąpić ten uszkodzony. Z drugiej też strony sam proces zamiany mógłby być skomplikowany i wymagałby zaangażowania sporej liczby pracowników lub dodatkowego sprzętu. Poza tym maszyna wytwarzająca towar musiałaby zostać zatrzymana, co tylko zwiększyłoby straty. Tymczasem w niektórych zakładach produkcyjnych są maszyny, których zatrzymanie i późniejszy rozruch wiążą się z naprawdę dużymi kosztami.

Dlaczego jeszcze podajniki do taśm produkcyjnych nie powinny zawodzić? W przypadku gdy linia technologiczna składa się z większej ilości tego typu urządzeń, awaria jednego z nich przełożyłaby się na kolejne. Mało istotne, czy awaria ta polegałaby na zwolnieniu pracy podajnika, całkowitym jego zatrzymaniu, czy wręcz odwrotnie – na sporym jego przyspieszeniu. Każda z tych sytuacji mogłaby doprowadzić do uszkodzenia także jednego bądź kilku innych urządzeń. Gdyby bowiem taki podajnik zwolnił lub całkowicie się zatrzymał, towar lub surowiec zacząłby się na nim odkładać. Jeśliby nie zostało to w porę dostrzeżone, produkty mogłyby zacząć spadać z taśmy i ulegać zniszczeniu. Gdyby nagromadziło się ich więcej, mogłyby zablokować (i uszkodzić) również poprzedni podajnik. W przypadku gdyby awaria polegała na przyspieszeniu pracy urządzenia, także mogłoby dojść do niszczenia lub marnowania towarów bądź surowca, a zablokowany mógłby zostać podajnik kolejny.

Jeśli więc przedsiębiorcy zależy na tym, aby także w jego zakładzie maszyny były niezawodne, powinien zadbać o właściwą ich konserwację i obsługę serwisową. Tę również oferuje firma PREFAMET-ZREMB S.A., nie tylko zapewniając serwis maszyn, ale również obsługę pogwarancyjną i dostarczanie niezbędnych części zamiennych. Warto pamiętać więc o zadbaniu o stan podajników, by niezawodnie służyły przedsiębiorstwu i pomagały generować jego zyski.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *