Niwelator optyczny w 2023 – który model wybrać? Do czego służy to urządzenie? Na jakie parametry zwrócić uwagę przed zakupem?

Sklep Norwit.pl (https://www.norwit.pl) to miejsce, w którym można znaleźć takie urządzenia jak np. niwelatory laserowe. Do czego wykorzystuje się te urządzenia? Odpowiedź znajdą Państwo poniżej.

Niwelator laserowy – jakie zastosowanie? Który model wybrać?

Niwelatory optyczne to narzędzia, które są powszechnie stosowane w branży geodezyjnej oraz budowlanej. Dzięki nim można wykonać pomiary poziomicowe, tzn. ustalić, jaka jest różnica poziomów (wysokości) między dwoma punktami.

Jeśli chodzi o typy tych urządzeń, wyróżnia się mi.in. laser krzyżowy, liniowy i punktowy. Praca, którą wykonuje laser krzyżowy (ale także laser liniowy czy laser punktowy), jest pomocna podczas stawiania fundamentów budynków, mostów czy dróg. Jak wybrać odpowiednie urządzenie z tej kategorii? Wśród czynników, które warto wówczas wziąć pod uwagę, znajdują się na przykład:

  • dokładność pomiarów (zakres powiększenia),
  • jasność obrazu,
  • średnica obiektywu,
  • kąt pola widzenia.

Jaki model wybrać?

Do urządzeń, którymi warto się zainteresować, należy m.in. elektroniczny niwelator Nivel System DT-2L. Ten niwelator laserowy System DT-2L to precyzyjny sprzęt pomiarowy, który pozwala na wyznaczenie takich parametrów jak m.in. kierunek oraz spadek. Urządzenie to charakteryzuje się m.in. dwustronnymi wyświetlaczami oraz pionownikiem laserowym (laser dwuliniowy krzyżowy). Model DT-2L jest odporny na trudne warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg, wiatr), a pojemny akumulator sprawia, że można pracować z nim przez wiele godzin bez konieczności podłączenia do źródła zasilania.

Kolejnym sprzętem, na który warto zwrócić uwagę, jest niwelator optyczny Nivel System N32x. Został on wyposażony w wysokiej jakości optykę, która zapewnia użytkownikom czytelny obraz oraz magnetyczny kompensator (idealny do pomiaru na niestabilnych terenach). Nivel System N32x jest odporny na pył i wodę, czyli elementy typowe dla placów budowy.

Ponadto, oferta Norwit.pl (https://www.norwit.pl) obejmuje takie produkty jak np. lasery krzyżowe dwuliniowe czy wieloliniowe (w tym np. laser wieloliniowy krzyżowy Nivel System CL4D-G).

E-sklep Norwit.pl – co można znaleźć w ofercie tego sprzedawcy?

Do firm, które oferują wysokiej jakości lasery krzyżowe, należy np. sklep internetowy Norwit.pl. Dlaczego sklep online Norwit.pl jest miejscem, w którym warto robić zakupy? Mamy odpowiedź na to pytanie: wysoka jakość produktów, duża różnorodność oferty (asortyment to nie tylko lasery wieloliniowe krzyżowe czy laser punktowy, ale także takie dodatkowe urządzenia jak na przykład podstawki, lustra domiernicze czy przymiary).

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *