Jak dobrze zaprojektować kanalizację ciśnieniową?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się nie tylko na ekologiczne, ale również ekonomiczne rozwiązania. Najczęściej dotyczą one wody. W różnych mediach i życiu codziennym można natknąć się na rozmaite filtry do wody, nie tylko te kranowe, ale również w dzbankach. Specjaliści starają się także zapewnić ekonomiczny sposób odprowadzania ścieków. Taką metodą jest kanalizacja ciśnieniowa.

Czym jest kanalizacja ciśnieniowa?

Jej celem jest ekonomiczne odprowadzanie ścieków nie tylko z większych kompleksów budynków, jak zakłady przemysłowe, ale również tych mniejszych, będących gospodarstwami domowymi. Taki system polega na optymalnej pracy wszystkich elementów, co gwarantuje dobre i poprawne działanie całej jednostki. Kanalizacje ciśnieniowe są najczęściej używane na przedmieściach i terenach wiejskich, czyli w miejscach rzadziej zaludnionych niż wielkie aglomeracje. Ma to związek z brakiem podłączenia do sieci wodociągowej. Takie urządzenia stosuje się tam, gdzie trzeba przepompować ścieki z niższych poziomów na wyższe. Producentem tego rodzaju systemów jest firma INWAP.

Jak dobrze zaprojektować taki system?

Odpowiednio zaprojektowana sieć kanalizacji ciśnieniowej powinna składać się z przepompowni ścieków, odbiornika nieczystości oraz odcinków kanalizacji działającej pod ciśnieniem, łączącej wszystkie odcinki sieci. Opcjonalnie można również wykorzystać węzły pośrednie. Przy montowaniu takiego systemu trzeba uważać, aby nie łączyć węzłów sieci za pomocą odcinków sieci kanalizacji grawitacyjnej. Jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów przy montażu takiego systemu. Przy zastosowaniu innych węzłów niż ciśnieniowe, ścieki nie będą odprowadzane, ponieważ nie będzie odpowiedniego naporu. Jest on niezwykle ważny w urządzeniach tego typu. To właściwie istota działania całego systemu kanalizacji ciśnieniowej.

Aby dobrze zaprojektować kanalizacją ciśnieniową, trzeba wziąć pod uwagę całkowite koszty wykonania całego systemu. Wszystkie części muszą być do siebie odpowiednio dopasowane. Nie ma więc miejsca na zakupienie tańszych odpowiedników. W takiej sytuacji zawsze może wystąpić podejrzenie co do odpowiedniej kompatybilności poszczególnych elementów. Należy również zadbać o to, aby kanalizacja była całkowicie szczelna. Jeśli wystąpią jakieś przecieki, przyczyni się to do nieprawidłowego działania, a co za tym idzie, braku dostatecznego ciśnienia przy odprowadzaniu ścieków. W przeciwieństwie do kanalizacji grawitacyjnej, ciśnieniowa potrzebuje układu zamkniętego do tego, aby odpowiednio funkcjonować.

W razie wszelkich pytań czy niejasności związanych z zakupem części czy bezpośrednim montażem systemu kanalizacji ciśnieniowej, warto zwrócić się do eksperta. Na stronie internetowej inwap.pl firma udostępniła adres mailowy, na który można wysłać nie tylko zapytanie cenowe, ale również wyrazić chęć zaczerpnięcia większej ilości informacji na temat produktów oferowanych przez przedsiębiorstwo.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *