Okna drewniane, plastikowe a może alu?

Przeszklony dom

Kiedy stoimy przed wyzwaniem remontu domu ważne jest, aby wybrać najlepsze dostępne materiały i dokładnie przemyśleć projekt oraz dostępne rozwiązania. Okna i drzwi są ważną częścią domu, która stanowi zarówno element estetyczny, jak i ochronę przed chłodem, jak i włamaniem. Przyjrzyjmy się głównym materiałom profilowym i omówmy nieco szczegółowo, jakie mają zalety i wady oraz w jaki sposób te profile są głównie wykorzystywane w praktyce.

Dlaczego warto wybrać drewniane okna i drzwi?

W drewnianych oknach i drzwiach jest coś naprawdę prestiżowego. Podczas gdy okna PCV są opłacalne i uniwersalne, czasami właściciele domów po prostu szukają czegoś bardziej luksusowego i wyjątkowego.

Właśnie takim wyborem są drewniane okna i drzwi ze strony fintecnic.pl

Okna drewniane są najbardziej tradycyjnym typem profili i są szeroko stosowane w wielu budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Są też dostępne w wersjach energooszczędnych. Dzięki możliwości malowania, lakierowania i wykonywania okien drewnianych w dowolnym rozmiarze i kolorze, masz większą swobodę w dopasowaniu ich do elewacji swojego domu. Drewniane okna wymagają natomiast częstszej i starannie przeprowadzonej konserwacji, jednak odwdzięczą się długotrwałym, pięknym wyglądem. Ponieważ drewno jest uważane za zrównoważony materiał budowlany, ponieważ pochodzi ze źródła odnawialnego, instalacja okien drewnianych będzie oznaczać ekologiczny wybór i zmniejszenie śladu węglowego.

Okna aluminiowe – idealne dla nowoczesnego budownictwa

Aluminium jest obecnie szeroko stosowane przy tworzeniu drzwi i okien aluminiowych, wentylatorów, a także doskonale sprawdza się przy tworzeniu dużych przeszkleń w modernistycznych budynkach takich, jak hotele, biura, audytoria, szpitale, salony wystawowe itp. Gotowe aluminium jest na ogół gładkie, posiadające jasne wykończenie, które jest bardzo elastyczne i podatne na dalsze wykańczanie. Okno aluminiowe ma też dobrą odporność na korozję i bardzo dobrze znosi warunki atmosferyczne w porównaniu z oknami drewnianymi.

Okna aluminiowe są konstrukcyjnie najmocniejszymi typami okien – są znacznie mocniejsze niż okna PCV lub drewniane. W tym sensie okna wykonane z aluminium mogą być używane i są szeroko stosowane w szkleniach komercyjnych, mają naprawdę niewiele ograniczeń co do rozmiaru, w wyniku czego są bardzo lubiane w zastosowaniach architektonicznych, w których niskoprofilowa rama jest w stanie utrzymać duże szklane panele.

Okna PCV – trwałe i uniwersalne

Okna PCV są popularne i stosowane na całym świecie. Wynika to z ich uniwersalnej estetyki, trwałości, dźwiękoszczelności, niewielkich wymagań konserwacyjnych, najlepszej szczelności na oraz ich zdolności do zapewnienia doskonałej izolacji termicznej, pomagając w ten sposób zaoszczędzić wiele kosztów ogrzewania i chłodzenia w domach, biurach i centrach handlowych. Nie bez znaczenia jest tu również ich atrakcyjna, najniższa spośród wcześniej wymienionych okien cena.

Okna z PCV charakteryzują się bardzo wysokiej jakości wykończeniem powierzchni, eleganckimi profilami profilowymi i różnorodnymi stylami, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających architektów, projektantów i użytkowników.

Moskitiery – wpuść do wnętrza świeże powietrze bez owadów!

Moskitiera to niezbędny element każdego letniego dnia! Nie ma nic przyjemniejszego od ciepłego, pachnącego kwiatami powietrza napływającego do naszego domu. Jednak często zdarza się, że wraz z nim dostaną się do wnętrza nieproszeni goście – owady, insekty, komary. Aby temu zapobiec, Fintecnic na swojej stronie oferuje duży wybór różnego rodzaju moskitier na okna: moskitiery ramkowe, moskitiery drzwiowe, moskitiery rolowane, moskitiery przesuwane, moskitiery plisowane czy moskitiery MRS. Znajdziemy również wyjątkową propozycję na zimę – moskitierę Anti-Smog, która ograniczy napływ zanieczyszczonego smogiem i pyłami powietrza do naszego mieszkania.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Fintecnic, gdzie znajdziemy jeszcze m.in. bramy garażowe, rolety zewnętrzne czy żaluzje i roletki materiałowe.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *