Zasady sterowania bramami automatycznymi

Standardowo w zestawie systemu automatyki do drzwi garażowych znajdziemy pilota do zdalnego sterowania. Obecnie mamy jednak możliwość otwierać i zamykać nasze bramy automatyczne także na inne sposoby. Jednym z nich jest system TaHoma Premium, rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Na czym polega sterowanie bramą przy jego zastosowaniu?

TaHoma Premium – rozwiązanie na miarę czasu i potrzeb

Rozwój technologii sprawił, że pośród dostępnych na rynku akcesoriów elektrycznych, możemy znaleźć umożliwiające szybkie i proste obsługiwanie bram garażowych sterowniki elektryczne. Do najpopularniejszych – z uwagi na jakość – zaliczamy m.in. produkty takich firm jak Somfy, Selve czy Formelana. Niezależnie od marki zaś każdy z nich jest prosty tak w montażu, jak i w obsłudze.

Standardowa metoda sterowania tego typu automatyką przy użyciu pilota jest skutecznie wypierana przez inne, bardziej nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, którego doskonałym przykładem jest TaHoma Premium firmy Somfy. Łącząc urządzenia i czujniki w jeden system umożliwia ono bowiem sterowanie naszą bramą garażową przy pomocy tabletu, laptopa czy smartwatcha. Wówczas brama automatyczna staje się jednym z elementów systemu domu inteligentnego, a my zyskujemy komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo.

Jak działa taki system i dlaczego warto z niego korzystać?

Dzięki połączeniu urządzeń i czujników w jeden system taki jak np. TaHoma Premium nasz dom staje się maksymalnie komfortowy, bezpieczny i co równie istotne – ekonomiczny.

„Decydując się na taki system, oprócz naszej bramy garażowej, możemy sterować także zautomatyzowanymi roletami, markizami oraz oświetleniem i ogrzewaniem. A wszystko to bez konieczności opuszczania wygodnej kanapy czy biura. Ba! Nawet więcej – posiadając taki system w domu, możemy sterować inteligentnym domem z dowolnego miejsca na świecie. Możemy wpuścić naszych gości do domu i garażu nawet wtedy, kiedy nas w nim nie ma. Co ważne ta najnowsza technologia, może być obsługiwana za pomocą intuicyjnego interfejsu, a co za tym idzie przynosi dodatkowo dużą oszczędność czasu” – tłumaczy ekspert, nasz rozmówca z firmy Formelana, która oferuje tego typu rozwiązania.

Jak widać, sterowanie automatyczną bramą przy pomocy systemu, który dostosowuje się do naszych potrzeb i możliwości zapewnia duży komfort i wygodę. Nie musimy pamiętać o pilocie, nie musimy martwić się czy czujnik zadziała w deszczu, wreszcie – nie musimy opuszczać domu, samochodu czy dowolnego miejsca, w którym się właśnie znajdujemy w celu otwarcia czy zamknięcia drzwi garażowych. Możemy to zrobić bowiem przy użyciu telefonu, komputera czy zegarka.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *