Wszystko o akcesoriach balustrad nierdzewnych

Proces budowy domu czy przeprowadzania remontu wiąże się zwykle z wysokimi kosztami poniesionymi przez właściciela budynku lub lokalu. Aby zminimalizować wydatki, częściowo możemy zrezygnować z pomocy profesjonalnej ekipy wykończeniowej i niektóre prace wykonać samodzielnie.

Każdy, kto ma nawet niewielkie pojęcie o klejeniu, wierceniu czy właściwościach materiałów budowlanych z pewnością sobie poradzi. W niniejszym artykule zaprezentujemy akcesoria potrzebne do własnoręcznego zamontowania oraz wykończenia balustrady. Mamy tutaj na myśli prosty projekt ze stali nierdzewnej, w przypadku balustrady o bardziej skomplikowanym biegu należy oddać sprawę w ręce fachowców. Pierwsza zasada brzmi – mierz siły na zamiary!

Eksperci ze sklepu HART-METALE wyjaśniają, że „akcesoria balustrad nierdzewnych mogą być wykonane ze stali szlifowanej lub polerowanej„. Zwykle sprzedaje się jednak szlifowane. Jeśli potrzebujemy balustradę jedynie wyremontować, poleca się zakup pojedynczych elementów, w przypadku, gdy stawiamy ją od zera i najlepiej jednak nabyć cały zestaw przeznaczony do samodzielnego montażu. Poniżej prezentujemy klika elementów, które wydają nam się niezbędne.

Kleje

Połączenie elementów stalowych możemy wykonać przy pomocy klejów specjalnie do tego celu przeznaczonych. Produkt ten charakteryzuje szybkość wiązania materiału, wysoka odporność zarówno mechaniczna, jak i fizyczna. Aby klej odpowiednio związał materiał należy odczekać ok. 4 godziny. Kleje do stali nierdzewnej zachowują swoje właściwości w przedziale temperaturowym -55 do + 150 stopni, przy czym należy również pamiętać, iż nie służą do wypełniania szczelin większych niż 0,2 mm. Ze względu na swoje właściwości, idealnie nadają się do łączenia poszczególnych elementów balustrady.

Kolana

Możemy wybierać spośród kolan o stałych kontach, jak i między elementami, dającymi się regulować zgodnie z potrzebami użytkownika. Kolana są łącznikami do rurek, które na nie nachodzą. Aby połączenie było trwałe, wykorzystuje się tutaj, wspomniany wyżej, klej.

Trójniki

Trójniki służą jako element łączący więcej niż trzy rurki, z czego dwie (jedna, będąca przedłużeniem drugiej) mają taki sam przekrój. Możliwość wariacji pozostaje w przypadku trzeciego wejścia.

Obejmy oraz łączniki do rur

Obejma jest elementem służącym do mocowania i łączenia. Wykonana ze stali gwarantuje bezpieczeństwo i trwałość połączenia. Ze względów bezpieczeństwa, albo w przypadku bardzo intensywnego użytkowania, można je wzmocnić za pomocą kleju do stali.

Oprawki (przelotki)

Oprawki przelotowe pozwala na przymocowanie rurki lub pręta o mniejszej średnicy do rury o większym przekroju. Tego typu mocowanie wymaga użycia dwóch śrub imbusowych.

Podpory pionowe nastawne i przyścienne, barowe

Mocowanie podpór pionowych i jest możliwe przy pomocy dwóch blachowkrętów lub nitów. Podpora przyścienna, wyposażona w specjalny talerz, wymaga mocowania na kołkach rozporowych. Niektóre modele posiadają również gniazdo na rurę.

Stopy montażowe

Służą do połączenie rur metodą spawalniczą.

Uchwyty do szyb

Niewielki element, wykonany ze stali nierdzewnej, służący do montowania szyb o różnej grubości. wymiarach i kształtach. W zależności od modelu, można je mocować do profilu zamkniętego lub rury.

Balustrada

Istnieje wiele modeli balustrad, ze względu na koszty, wskazany jest transport zmontowanej całości nie dłuższej niż 2 m. W innym przypadku będziemy musieli sami zająć się montażem wybranego modelu. (zob. ofertę sklepu HART-METALE).

Elementy wykończenia:

  • kule nierdzewne
  • zakończenie balustrad w postaci kulki
  • rozety maskujące.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *