Wciągniki ręczne – tani sposób na lepsze wyniki

Wciągniki ręczne to specjalne urządzenia, które powinny znaleźć się w wielu warsztatach lub halach produkcyjnych, a zatem wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba przenoszenia ciężkich elementów lub towarów o niewymiarowych kształtach i rozmiarach. A czy wiesz, że ręczne wciągniki łańcuchowe to także dobry sposób, aby ograniczyć koszty, a jednoczenie zwiększyć wyniki w Twoim zakładzie?

Wciągniki ręczne – wiele rodzajów, wiele zastosowań

Kompaktowa konstrukcja, a dodatkowo możliwość zawieszenia haka i zakres innych funkcji pozwalają na łatwe dostosowanie wciągnika ręcznego do konkretnych potrzeb. Dzięki temu te urządzenia znajdą szereg zastosowań w wielu firmach, działających w różnorodnych branżach.

Czy wiesz, że istnej bardzo dużo rodzajów tych maszyn? Możemy wyróżnić wciągniki łańcuchowe, wciągniki elektryczne, a także wciągniki łańcuchowe elektryczne. Wszystkie jednak pełnią te same zadania. Warto przy tym też zaznaczyć, że nie wszystkie te urządzenia działają jednakowo. Wciągniki ręczne, jak sama nazwa wskakuje, nie wymagają elektryczności, a jedynie siły naszych rąk.

Prowadzisz firmę budowlaną? A może warsztat samochodowy? Musisz wiedzieć, że dziś nowoczesne firmy nie wyobrażają sobie bez tych urządzeń codziennego dnia pracy. Ręczne wciągniki łańcuchowe doskonale sprawdzą się również na przykład w magazynach, fabrykach, a także w halach montażowych czy halach przeładunkowych.

Zalety ręcznych wciągników łańcuchowych

Ręczne wciągniki łańcuchowe mają wiele zalet. Poza tym, że są wyjątkowo uniwersalne i pomocne, znajdą także zastosowanie w miejscach zagrożonych wybuchem, czyli tam gdzie nie mogą pracować urządzenia o napędzie elektrycznym. W takich strefach użycie urządzeń i maszyn z napędem spalinowym czy elektrycznym jest wyjątkowo niebezpieczne i zagraża wybuchem. Trzeba wziąć pod uwagę, że spaliny, pyły lub gazy, mieszają się razem, tworząc prawdziwą mieszankę wybuchową. Wtedy wystarczy tylko iskra i katastrofa gotowa!

Niebezpieczne opary są wytwarzane w wielu miejscach pracy i w różnych branżach, takich jak rolnictwo, lakiernie, obróbka drewna, przemysł spożywczy czy farmaceutyczny, innymi słowy, niemal wszędzie tak gdzie coś się produkuje. W takich chwilach z pomocą przychodzą właśnie ręczne wciągniki łańcuchowe.

Chcesz kupić urządzenie dźwigowe, takie jak ręczny wciągnik łańcuchowy? Nic trudnego! Wiele firm w Polsce prowadzi ich sprzedaż. Warto zainteresować się ofertą firmy Red Rooster Poland, które prowadzi sprzedaż urządzeń dźwigowych wysokiej klasy. W ofercie tego przedsiębiorstwa dodatkowo można znaleźć szeroką gamę produktów, takich jak na przykład wciągarka linowa, wciągnik pneumatyczny, wagi dźwigowe i wiele innych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *