Solidne pokrycie dachowe z blachy nierdzewnej

Pokrycie dachowe musi posiadać pewne konkretne cechy, aby można było powiedzieć, że dobrze spełnia swoją funkcję. Warto też zwrócić uwagę na to, że musi ono być odpowiednio dopasowane do danego typu konstrukcji dachu. Wydaje się, że przeważnie pasującym do dachu pokryciem jest blacha nierdzewna.

Lekkie pokrycie na słaby dach

W wielu budynkach, na przykład przydomowych, samodzielnie robionych garażach, dach nie ma raczej mocnej i szczególnie stabilnej konstrukcji. Z tego też względu, pokrycie go czymś ciężkim może po prostu doprowadzić do zawalenia dachu lub całego budynku. Blachy nierdzewne natomiast charakteryzują się tym, że ich ciężar wytrzymują nawet niestabilne konstrukcje, gdyż jest on niewielki.

Pozornie mogłoby się wydawać, że w przypadku dużych budynków, jak domy mieszkalne, waga pokrycia nie jest aż tak istotna. W rzeczywistości jednak wtedy również jest ważna. Konstrukcje dachów w domach często nie są bowiem wcale tak solidne, jak pozornie mogłoby się wydawać. Ponadto, w zimie, na dachu niejednokrotnie gromadzą się ciężkie warstwy śniegu. W takim przypadku dobrze jest, gdy przynajmniej pokrycie nie obciąża konstrukcji.

Odporność na warunki atmosferyczne

Największym problemem w przypadku pokrycia dachu często jest wystawienie go na ciągłe działanie czynników atmosferycznych. Wiele z pokryć nie znosi tego zbyt dobrze, przez co trzeba je dość szybko zmieniać. Jednakże, blach nierdzewnych przeważnie nie trzeba zmieniać nawet po kilkuletnim wystawieniu na działanie obfitych deszczów czy też częstych śnieżyc.

Tym, z czego robiona jest każda blacha nierdzewna jest stal. Nawet laik wie natomiast, że to materiał wyjątkowo trwały. Dlatego nie dochodzi do zawalenia dachu, nawet gdy silnie wieje lub obficie pada. Jednakże, nie tylko pokrycie dachu nie ulega całkowitemu zniszczeniu wskutek działania czynników atmosferycznych, ale również nie ma w blasze nierdzewnej żadnych mniejszych zniszczeń.

Niezbędny profesjonalny montaż

Blacha nierdzewna będzie bardzo skutecznie chroniła pomieszczenie, na dachu którego została zamontowana, o ile zostanie zainstalowana profesjonalnie. Zwykle blachy nierdzewne, które znajdują się na dachach są blachami trapezowymi. Posiadają one niezbędne funkcje do tego, aby stanowić pokrycie dachu, jednak ich prawidłowe położenie nie jest najłatwiejsze.

Problem polega na tym, że blachę bardzo trudno jest położyć w mało dostępnych miejscach na dachu, Na przykład, trudności pojawiają się, gdy trzeba pokryć okolice komina. Trzeba wtedy profesjonalnie, bardzo starannie przyciąć blachę, aby nawet te mało dostępne, niewielkie obszary dachu były zabezpieczone.

Artykuł powstał we współpracy z Euro Mix Stal

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *