Schody marmurowe – praktyczność i trwałość w jednym

Schody w domu powinny nie tylko ładnie się prezentować, przede wszystkim muszą stanowić praktyczny element konstrukcji. Nie bez znaczenia jest zatem materiał z jakiego zostaną wykonane. Warte uwagi jest ponadczasowe drewno, z drugiej strony warto wziąć pod uwagę marmur, który skutecznie łączy w sobie trwałość, estetykę i funkcjonalność.

Schody wykonane z marmuru od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Surowiec jakim jest marmur wyróżnia się pięknym wyglądem, dlatego też często wykonuje się z niego nie tylko schody, ale również parapety, posadzki, blaty łazienkowe oraz obudowy kominkowe. Schody marmurowe uznawane są za jedne z najtrwalszych, co niewątpliwie jest ich dużą zaletą. Tuż obok trwałości wymienić należy takie cechy jak odporność na ścieranie, działanie środków chemicznych czy na niskie temperatury. Wśród innych cech wyróżniających schody wykonane z marmuru jest wysoka żywotność – jeśli właściwie będziemy dbać o schody, wówczas przez długie lata nie stracą one swojego atrakcyjnego wyglądu, nadal będą też funkcjonalne. Ponadto charakteryzuje je bogate wzornictwo, ciekawa kolorystyka, a także trwałość materiału. Wśród najpopularniejszych rodzajów marmuru jest marmur biały oraz zielony.

Choć wielu osobom może się wydawać, że schody marmurowe dużo kosztują, to nic bardziej mylnego. Decydując się na schody wykonane z tego właśnie surowca należy liczyć się oczywiście z większym wydatkiem, jednakże jest to inwestycja na długie lata, która nie będzie wymagać dodatkowych nakładów finansowych, jak ma to miejsce na przykład w przypadku schodów drewnianych.

Schody marmurowe często uchodzą za śliskie. Aby były w pełni praktyczne i nie zagrażały bezpieczeństwu domowników, należy pamiętać o wykończeniu brzegów stopni specjalnym antypoślizgowym zabezpieczeniem.

Różnego rodzaju schody, włączając w to schody kamienne, wykonuje Zakład Kamieniarski Stanisława Guzika. Firma z długoletnim doświadczeniem oraz tradycją świadczy usługi na terenie całego kraju. Siedziba Zakładu Kamieniarskiego znajduje się niedaleko Krakowa. Świadczone usługi obejmują wykonywanie wysokiej jakości nagrobków i grobowców, tablic nagrobkowych, blatów kuchennych i łazienkowych, schodów granitowych, a także posadzek granitowych. Ten zakład kamieniarski to wykwalifikowani pracownicy oraz usługi na wysokim poziomie.

Schody wykonane z marmuru są inwestycją na lata, zarówno dzięki trwałości i praktyczności, jak i walorom estetycznym. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Choć schody marmurowe znajdą zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, to nie sposób odmówić im szczególnego uroku, który przyciągnie uwagę niejednej osoby. Aby jednak schody z marmuru w pełni spełniały swoją rolę, muszą zostać wykonane z materiałów wysokiej jakości. Tylko wówczas będzie można cieszyć się nimi przez długie lata. Są bowiem nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale także funkcjonalne z uwagi na wspomnianą trwałość i wytrzymałość surowca. Zaletą schodów marmurowych jest również ich urok wprowadzający wyjątkowy klimat w każdym domu.

Jedna Odpowiedź

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *