Schody granitowe – zalety

Budowa domu to ciągłe podejmowanie różnych decyzji, z których jedną jest wybór materiału, jakiego użyjemy do wykończenia schodów. Jeżeli chcemy cieszyć się ich trwałością i pięknym wyglądem przez naprawdę długi czas to warto zdecydować się na jeden z kamieni naturalnych — mowa tutaj oczywiście o granicie.

Granit na schody — poznaj zalety tego rozwiązania

Granit nie bez powodu jest jednym z najczęściej wykorzystywanych kamieni, jeżeli chodzi o wykańczanie naszych domów. Specjaliści doceniają go przede wszystkim za trwałość, dzięki której schody z granitu zachowają swój wygląd na długie lata, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu. Odporność na uszkodzenia mechaniczne, twardość, a także to, że nie nasiąka on wodą, sprawia, że nie musimy się martwić o odkształcenia takich schodów, które występują np. w przypadku schodów drewnianych.

Dodatkowo, granit jest materiałem, który niezwykle łatwo utrzymać w czystości, w większości przypadków do jego czyszczenia wystarczy jedynie wilgotna ścierka (brud nie przywiera bowiem do granitu).

Nie bez znaczenia jest także aspekt wizualny i dekoracyjny — granit to materiał bardzo efektowny i elegancki, dzięki czemu pasuje on do wielu wnętrz, doskonale wkomponowując się w różnego rodzaju stylistykę.

Zasady pielęgnacji schodów z granitu

Tak jak zostało to już wspomniane wcześniej granit na schody, to rozwiązanie, które ze względu na właściwości tego kamienia nie jest zbytnio narażone na uszkodzenia lub różnego rodzaju przebarwienia. Specjaliści radzą jednak, aby szczególnie w przypadku schodów, które będą bardzo intensywnie eksploatowane wykonać ich impregnację, odpowiednimi preparatami. Tego rodzaju impregnacja przeprowadzona powinna być zaraz po wykonaniu schodów, jeszcze przed rozpoczęciem ich użytkowania. W tym miejscu warto podkreślić, że raz wykonana impregnacja wystarcza na kilka następnych lat, co ważne usługa ta jest najczęściej wykonywana w ramach montażu — przed wyborem konkretnej firmy, która wykona nasze schody, warto jednak o to dopytać.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *