Remont lub aranżacja nowej łazienki rozpoczyna się od projektu!

Ciekawe i nieszablonowe rozwiązania nie zawsze sprawdzają się w każdym wnętrzu. Zbyt mała łazienka urządzona w kamieniach i marmurach ograniczy światło i przestrzeń. Przestronne pomieszczenia znowu muszą kontrastować, bawić się barwami. Idealnym rozwiązaniem, które stworzy piękną łazienkę, jest projekt.

Podstawy projektu

Zanim rozpoczniemy remont lub aranżację nowej łazienki, to musimy ją zaprojektować. Przede wszystkim w łazience niezbędna jest przestrzeń, dlatego przy projekcie warto podzielić pomieszczenie na strefy (kąpielowa, toaleta). Następnie wybieramy funkcjonalne wyposażenie i dbamy o odpowiednie jego ulokowanie. Po przestrzennym zaplanowaniu możemy przystąpić do nietuzinkowych aranżacji.

Duża przestrzeń w marmurze

Salony łazienek oferują nie tylko stworzenie projektu, ale również gotowe rozwiązania. Jedynym ograniczeniem jest przestrzeń. Przy wielkopowierzchniowych łazienkach warto przemyśleć zastosowanie marmurów. Jest to materiał bardzo ceniony architektonicznie w rzeźbie czy budownictwie. Nieskończenie wiele wzorów marmuru, czyli misterne „żyłki” czynią materiał niepowtarzalnym. Każdy kamień jest podobny, ale jednak inny, co powoduje, że nasza aranżacja jest oryginalna. Poza tym marmur oferuje ogrom kolorów od śnieżnobiałych, popielatych, grafitowych, szarych aż po czarną barwę. Marmur wiąże się również ze szlachetnością i luksusem. Projekty łazienek z marmuru świetnie wpisują się w duże domy, hotele czy teatry.

Projekty z drewna i kamienia

Łazienka nie musi być zimna, aby była luksusowa. Alternatywą dla marmuru są projekty łazienek z drewna i kamienia. Drewniane formy ocieplające pomieszczenie bardzo dobrze korespondują z chłodem i luksusem kamienia. Ze względu na dużą wilgotność panującą w łazience i delikatny charakter drewna, można zastosować w łazience płytki ceramiczne stylizowane na drewno. Stonowane barwy naturalnego kamienia – beż, szarość, biel doskonale uzupełniane są przez ciepłe słoje drewna, dlatego świetnie sprawdzają się w stylach Hygge, industrialnym czy nowoczesnym. Naturalna barwa zastosowanych materiałów nie boi się również zmian. Urządzenia sanitarne, umeblowanie można zmieniać dowolnie, ponieważ zastosowane tło drewniane, kamienne czy marmurowe w swej tonacji pozostaje niezmiennie neutralne.

Nietuzinkowe i funkcjonalne rozwiązania

Projekty łazienek to nie tylko nieszablonowe tło, ale także nieszablonowe rozwiązania. Niewidoczna kabina prysznicowa szturmem zdobywa serca designerów. Bez progowa kabina nie zawiera klasycznych ścian, podłoga jest wyprofilowana do spływu, a użyte kafle w narożniku, gdzie umiejscowiono kabinę, są identyczne, jak te na ścianach i podłodze. Jedynymi elementami sugerującym obecność kabiny w narożniku, są panel prysznicowy i osłony z przeźroczystego szkła.

Projekty łazienek rozpoczynamy od planowania przestrzennego. Dopiero potem na podstawie porad ekspertów uwzględniamy nieszablonowe rozwiązania, które idealnie korespondują z awangardowym czy industrialnym stylem.

Darmowe projekty łazienek on-line

Tylko u nas bez zbędnych formalności usługa :

  • wizualizacji 3D twojego wymarzonego projektu łazienki,
  • drogą elektroniczną,
  • bez wychodzenia z domu,
  • w ciągu kilku dni,
  • do odliczenia przy zakupie płytek z Twojej ostatecznej wersji.

Salon i Hurtownia Płytek Ceramicznych Aniela Górecka

ul. Jana Furgoła 5, 41-709 Ruda Śląska
tel. 32 244 21 97
tel. 533-800-087

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *