Praktyczne rozwiązania dla budownictwa

Fasady albuminowe oraz fasady kurtynowe stają się coraz popularniejsze wśród projektantów, deweloperów i budowniczych. Ci pierwsi cenią uniwersalność rozwiązań oraz szerokie pole manewru przy tworzeniu nawet najwymyślniejszych konstrukcji.

Ci drudzy doceniają praktyczne zastosowania oraz trwałość. Specjaliści z firmy Alsal wyjaśniają, dlaczego warto zainwestować w fasady aluminiowe i fasady kurtynowe.

Fasady aluminiowe

Fasady aluminiowe to nowoczesne ściany osłonowe, które mogą być produkowane o prostych i bardziej złożonych kształtach. Najczęściej fasady tego typu wykonywane są z oryginalnych systemów profili aluminiowych. Dzięki temu, że mają szerokie możliwości zastosowania w budownictwie, mogą spełnić oczekiwania wymagających deweloperów, architektów i projektantów, którzy tworzą coraz odważniejsze i trwalsze konstrukcje.

Fasady aluminiowe z uwagi na ich szerokie zastosowanie, używane są do budowy domów jednorodzinnych, wysokich apartamentowców, bloków, obiektów publicznych i biurowców. Są często spotykane w bankach, centrach handlowych, a nawet w drapaczach chmur. To nowatorskie i trwałe rozwiązanie architektoniczne, które tworzy wyszywany i reprezentatywny design, stanowiąc tym samym doskonałą wizytówkę wielu firm i przedsiębiorstw.

Fasady aluminiowe doskonale sprawdzają się także w budownictwie mieszkalnym. Konstrukcje te łączą nowoczesną technologię z aktualnymi trendami, zapewniając tym samym świetny wygląd oraz przede wszystkim wymaganą izolację termiczną i akustyczną wszystkich pomieszczeń.

Fasady kurtynowe

Drugim typem nowoczesnych fasad są fasady kurtynowe, nazywane też ścianami kurtynowymi. To innowacyjny rodzaj elewacji, który zyskuje na coraz większej popularności i cieszy się doskonałą opinią wśród architektów, designerów i budowniczych. Produkcja fasad kurtynowych to złożony proces, jednak dzięki specjalnej konstrukcji, ten typ fasad idealnie wygłusza i ociepla pomieszczenia. Fasady kurtynowe są wykonywane głównie z metalu, ale można także spotkać się z konstrukcjami drewnianymi i plastikowymi. Stworzona w ten sposób rama, wypełniona listwami i umocnieniami zostaje zamocowana do konstrukcji nośnej budynku za pośrednictwem elementów pośredniczących, lub bezpośrednio do ścianki. Listwy pionowe najczęściej mocowane są do pasów stropowych łącznikami. Podstawowa szerokość listew pionowych i poziomych wynosi najczęściej od 50 do 60 mm.

Fasady kurtynowe mogą składać się z elementów okiennych i wypełnień stałych z okładzinami z różnych materiałów. Daje to szerokie pole manewru architektom i projektantom. Bez problemu można stosować eleganckie szkło, surowe aluminium, naturalne drewno i wiele innych materiałów.

Fasady kurtynowe to nie tylko piękne, ale także praktyczne i bezpieczne rozwiązanie, które daje gwarancję trwałości, dobrego rozłożenia ciężaru, a przy tym zapewnia bezpieczeństwo podczas pożaru. W fasadach tego typu nie stosuje się łatwopalnych materiałów, a dzięki temu ogień oraz dym nie rozprzestrzenienia się w budynku i nie przedostaje na sąsiednie obiekty.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *