Możliwości konfiguracji w cyfrowych systemach zamknięć

Zamki elektroniczne stosowane są obecnie nie tylko w rozbudowanych systemach zabezpieczeń dla dużych firm i instytucji, ale również w domach prywatnych. Korzystanie z cyfrowych wkładek, odblokowywanych za pomocą niedużych transponderów zbliżeniowych, jest obecnie najprostszym sposobem otwierania drzwi. Dowiedz się, jakie możliwości dają użytkownikom cyfrowe systemy zamknięć i jak je konfigurować.

Elektroniczne zamki dla twojego domu

Nowoczesne zamki elektroniczne nie są ani drogie, ani skomplikowane w obsłudze. Ponieważ wkładki nie wymagają doprowadzenia zasilania prądu (działają na baterie), ich montaż jest na tyle prosty, że możesz dokonać go samodzielnie. Zarządzanie takimi zamkami w domu również jest łatwe i nie wymaga używania specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Wszystko, czego potrzebujesz, to smartfon z darmową aplikacją do twojego systemu zamknięć.

Kupując zamek elektroniczny Tapkey, wraz z urządzeniem otrzymasz dokładną instrukcję obsługi. Znajdziesz w niej wskazówki co do montażu wkładki oraz późniejszego programowania swojego zamka. Obawiasz się, że konfiguracja cyfrowego systemu zabezpieczeń domu będzie zbyt trudna? Bądź spokojny, poradzi z nią sobie każdy użytkownik smartfona – przekonuje nasz rozmówca z firmy DOM Polska.

Konfiguracja elektronicznego zamka

Po zamontowaniu cyfrowej wkładki w drzwiach należy pobrać na telefon aplikację Tapkey. Użytkownicy Androidów znajdą ją w sklepie Google, zaś iPhone’ów w Apple Store. Aplikacja jest zupełnie darmowa, a więc nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie należy założyć konto użytkownika, czyli zarejestrować się (do czego będzie potrzebny twój adres e-mail). Kiedy zarejestrujesz się już i zalogujesz na swoim koncie użytkownika, będziesz musiał połączyć je z wkładką zamontowaną w drzwiach. Przez ten proces przeprowadzą cię wskazówki wyświetlane w aplikacji. Będziesz musiał w odpowiednim momencie zbliżyć do wkładki swoją kartę właścicielską – dołączoną do zestawu, a następnie telefon. Wszystkie instrukcje oczywiście pojawią się na wyświetlaczu twojego telefonu.

Gdy wkładka zamka będzie już połączona z twoim kontem w aplikacji Tapkey, staniesz się oficjalnie administratorem swojego cyfrowego systemu zamknięć. Oznacza to, że będziesz mógł dowolnie przyznawać i odbierać dostęp do domu innym osobom. Jak to zrobić? Wystarczy dodać ich adresy e-mail do listy użytkowników w aplikacji. Oczywiście, by mogli oni używać swoich telefonów jako klucza do zamka, również muszą posiadać aplikację w swoich smartfonach. Co ważne, jako administrator masz możliwość nadawania innym użytkownikom dostępów czasowych, np. na jeden dzień lub kilka godzin. A wszystko to z poziomu własnego telefonu i z dowolnego miejsca na Ziemi.

Powyżej opisaliśmy podstawowe możliwości jednego z najprostszych cyfrowych systemów dostępu z oferty DOM Polska. Użytkownicy instytucjonalni mogą wybierać spośród wielu innych rozwiązań i budować bardzo skomplikowane systemy dostępu, w których poszczególni użytkownicy mogą otwierać wiele różnych, wybranych pomieszczeń. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem takiego systemu dla dużego obiektu, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *