Materiały budowlane – prężny rozwój rynku

Z roku na rok zauważyć można, że rynek budowlany w szerokim tego słowa znaczeniu ma się naprawdę dobrze. Zarówno firmy budowlane radzą sobie bardzo dobrze jak i prężnie działają również dostawcy materiałów budowlanych.

Odpowiednia koniunktura sprawia, że buduje się dużo, a materiały budowlane ze względu na duże zapotrzebowanie są dość kosztowne. Decydując się na ich zakup warto zainteresować się ofertą przygotowywaną przez hurtownie i składy budowlane, gdzie można liczyć na atrakcyjne ceny i rabaty. Najlepsze rozwiązanie to jednorazowy zakup dużej ilości materiałów, najlepiej wszystkiego co będzie nam potrzebne w trakcie realizowania konkretnych prac. Przy dużych zamówieniach można liczyć na największe rabaty.

Kupować samemu czy przez firmę budowlaną?

Niezależnie czy będzie trzeba kupować pustaki, cegły, farby, deski, zbrojenia zawsze trzeba rozważyć sobie jaki zakup będzie najbardziej opłacalny, gdzie można liczyć na dobre ceny, jaka firma zagwarantuje nam atrakcyjne rabaty. Pojawia się jedno istotne pytanie czy najlepiej zdecydować się na indywidualne kupowanie materiałów budowlanych czy lepiej zlecić pracę remontowe czy budowlane firmie, która będzie wszystkie materiały kupować samodzielnie. W tym drugim przypadku będzie trzeba zapłacić koszty realizowania takich usług, ale jednocześnie będzie można oczekiwać, że same materiały budowlane będą znacznie tańsze.

Jest to bezpośrednio związane z tym, że tego typu firmy posiadają znacznie większe rabaty w składach budowlanych, dzięki temu są w stanie uzyskać większy rabat niż klient, który pojawia się tam jednorazowo. Zawsze wygląda to tak, że w składach budowlanych firmy, które regularnie dokonują zakupów posiadają znacznie wyższe rabaty, karty stałego klienta. Natomiast klient pojawiający się tam jednorazowo może liczyć na jakiś rabat, ale nie będzie on zbyt duży. Oczywiście im większe zakupy tym ewentualne pole negocjacji będzie większe, by uzyskać jakiś nieco większy rabat.

Jednak podchodząc ogólnie do tematu trzeba liczyć się z tym, że niezależnie od posiadanych rabatów materiały budowlane w ostatnich latach są coraz droższe i wydaje się, że trend ten będzie się utrzymywał przez kolejne kilka lat. Prawdopodobnie dopiero po 2020 roku będzie trzeba sie liczyć z kryzysem ekonomicznym i wtedy ceny mogą spaść.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *