Jaki mieszkanie z rynku pierwotnego kupić w Krakowie?

Nowe mieszkanie to poważna inwestycja na lata. Niezależnie od tego czy kupimy mieszkanie nowe (rynek pierwotny), czy mieszkanie używane (rynek wtórny) zawsze trzeba liczyć się z kosztami. Taka decyzja musi być dobrze przemyślana. Dziś radzimy, na co zwracać uwagę, kupując mieszkanie w Krakowie.

Czym różni się rynek pierwotny od wtórnego?

Każdy, kto planuje zakup mieszkania, zastanawia się nad tym, czy wybrać mieszkanie z rynku wtórnego, czy z rynku pierwotnego? Czym różnią się te pojęcie?

Rynek pierwotny oznacza mieszkania nowe, prosto od dewelopera. Rynek wtórny to mieszkania używane, które możemy kupić przez pośredników lub bezpośrednio od byłego właściciela. Na który model się zdecydować? Wybór nie jest prosty i często trzeba iść na kompromis pomiędzy ceną, jakością, a najlepszą lokalizacją.

Mieszkania z rynku wtórnego są zazwyczaj nieco tańsze niż mieszkania z rynku pierwotnego. Tutaj w zasadzie kończą się zalety – o ile ktoś nie miał marzenia, aby mieszkać w zabytkowej kamienicy. Jeśli nie, najlepszym wyborem będzie mieszkanie nowe od dewelopera, które wcale nie musi być droższe od mieszkania używanego. W tym przypadku trzeba pamiętać o tym, że kupujący zwolniony jest z podatku PCC, który wynosi 2% od kwoty zakupy oraz kosztów notarialnych, dodatkowo odchodzą koszty związane z remontem, w wielu przypadkach można też liczyć na o wiele niższe koszty samego utrzymania nowego mieszkania, które zostało wybudowane przy wykorzystaniu najnowszych technologii, co bez wątpienia wpływa na ocieplenie budynku i jego trwałość.

Kupujemy mieszkanie z rynku pierwotnego. Na co zwracać szczególną uwagę?

Wybór padł na mieszkanie z rynku pierwotnego? Doskonała decyzja! Zanim jednak podpiszesz ostateczną umowę, przenalizuj ponownie wszystkie „za” i „przeciw”. Zadaj sobie ważne pytania, takie jak:

  • Czy odpowiada Ci ta lokalizacja?
  • Czy w okolicy są ważne punkty, takie jak sklep, apteka, parking?
  • Czy deweloper udziela gwarancji i rękojmi?
  • Czy deweloper realizował już wcześniej podobne inwestycje?

Wszystko ma znaczenie! Pamiętaj, że mieszkanie kupuje się na długie lata.

Mieszkania w Krakowie w dzielnicy Krowodrza to najlepszy wybór dla rodziny

Rynek mieszkań w Polsce ma się bardzo dobrze. Nowych inwestycji stale przybywa nie tylko w Krakowie, ale tylko nieliczne mają do zaoferowania tyle, co nowoczesne osiedla w dzielnicy Krowodrza, które są budowane przez Geo Grupę Deweloperską. Więcej informacji o inwestycji znajdziecie pod linkiem https://geogrupa.pl/pl/oferta/krakow/krowodrza

To spokojna przystań, przystosowana dla rodzin z dziećmi, które chcą cieszyć się spokojem i pięknem natury, ale również chcą korzystać z funkcjonalności wielkiego miasta. Osiedle przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie to świetnie zaprojektowane mieszkania zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i singli.

Krowodrza to dzielnic położona nieopodal centrum, której udało się przy tym zachować kameralny charakter. Na szczególną uwagę zasługują elementy zieleni, które wręcz zachęcają do codziennych spacerów, takie jak chociażby Park Krowoderski, park Wyspiańskiego czy Młynówka Królewska, oraz ciekawe zabytki, w tym była fabryka czekolady. Nic dziwnego, że dzielnica Krowodrza nazywa jest przez mieszkańców najsłodszym miejscem na Ziemi.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *