Jaką bramę garażową wybrać?

Wybór bramy garażowej powinien być podyktowany kilkoma czynnikami. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wielkość podjazdu, usytuowanie garażu oraz plan zamontowania systemu elektrycznego otwierania i zamykania bramy.

Warto też pamiętać, że o ile bardziej tradycyjne modele odchodzą powoli w zapomnienie, to inne znacząco zyskują na znaczeniu.

Bramy uchylne i segmentowe

Te dwa rodzaje bram są obecnie najchętniej wybierane przez inwestorów. Na ich popularność przekłada się dostosowanie do oczekiwań oraz potrzeb współczesnych konsumentów. Wielu z nich ma garaż tu przy chodniku, dlatego wybierają segmentowe bramy garażowe. Takie rozwiązanie nie wymaga dodatkowego miejsca na podjeździe. A do tego zapewnia najlepszą izolację akustyczną i termiczną. W ocieplanym garażu brama segmentowa wydaje się naturalnym wyborem. Jest ona jednak dosyć drogą inwestycją. Szukając oszczędności, można zdecydować się na dobrze znane uchylne bramy do garażu. W takim przypadku trzeba jednak liczyć się z koniecznością wygospodarowania metra, a nawet dwóch na podjeździe. Ten rodzaj bram bywa wyposażony w automatyczny system otwierania, ale nie jest to konieczne. Producenci dbają, by skrzydło lekko przemieszczało się po prowadnicach nawet przy ręcznej obsłudze.

Bramy w klasycznej odsłonie

Najdłużej stosowanym rozwiązaniem w garażach są bramy rozwierne, z których korzystały także poprzednie pokolenia. Najczęściej przytaczaną zaletą jest ich niska cena, która faktycznie przekonuje niejednego kupującego. Jednak na tym plusy takiego rozwiązania się nie kończą. Warto zauważyć, że bramy rozwierne mają znacznie prostą konstrukcję oraz sposób działania. Nie bez powodu bywają określane jako drzwi do garażu. Łatwo je zamontować, ponieważ praktycznie nie różnią się od innych skrzydeł drzwiowych stosowanych w całym domu.

Pewnym wyzwaniem będzie tu trudność w zainstalowaniu elektrycznego systemu otwierania oraz zamykania bramy. Nie wszystkim jednak na tym zależy. Wielu ceni sobie natomiast klasyczną elegancję oraz prostotę takiej konstrukcji. Brama rozwierna idealnie pasuje do domu utrzymanego w stylu klasycznym i uzupełnionego dużym podjazdem, sprawdza się też w przypadku posiadania niewielkiego garażu.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *