Jak korzystnie wybrać producenta garaży blaszanych?

Zastanawiasz się nad kupnem garażu, który zamierzasz wkrótce postawić na terenie swojej posesji? Garaż blaszany okaże się zatem korzystnym pod wieloma względami wyborem. Czego jednak należy być świadomym przed ostatecznym dokonaniem zakupu?

Czy konieczne jest uzyskanie pozwolenia?

Zgodnie z aktualnie obowiązującym w naszym kraju prawem, pod pewnymi warunkami postawienie garażu na własnej działce jest zwolnione z konieczności otrzymania dodatkowego zezwolenia z urzędu gminy.

Stanie się tak jednak tylko wówczas, jeżeli jego powierzchnia nie przekroczy 25 m², a działka na której zostanie utwierdzony nie będzie większa aniżeli 500 m². Niezależnie od wielkości konstrukcji, prawo pozwala pod tym względem montaż co najwyżej dwóch garaży, wiat lub schowków.

Jakie korzyści wiążą się z zakupem garażu blaszanego?

Garaż wykonany z wysokiej jakości blachy charakteryzuje się przede wszystkim wyjątkowo niskim ciężarem, a co za tym idzie łatwością i szybkością montażu, a także bezpieczeństwem użytkowania. Ponadto bardzo korzystnie wypada jego cena w porównaniu do konstrukcji drewnianych czy betonowych.

Warto jednak zdawać sobie przy tym sprawę z faktu, iż  zadowalającą trwałość garażu z blachy uzyskamy tylko wówczas, jeżeli będzie się ona charakteryzować odpowiednio dużą grubością. Stanowi to bardzo istotną kwestię zwłaszcza  w okresie zimowym, kiedy to konstrukcja jest narażona na zniszczenia pod wpływem ciężaru zalegającego śniegu. Aby zyskać ponadto skuteczne zabezpieczenie przed niskimi temperaturami, warto zainstalować dodatkowe płyty izolacyjne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Przed podjęciem decyzji o wyborze producenta konstrukcji stalowych, koniecznie trzeba rozważyć kilka kwestii. Przede wszystkim istotne jest to, w jakim stopniu ten bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowy montaż konstrukcji.

Zakorzenienie garażu blaszanego nie jest wprawdzie zadaniem zbyt skomplikowanym, jednak profesjonalna instalacja pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości. Jeżeli fachowcy zamontują garaż na odpowiednio wypoziomowanym i wyrównanym podłożu, wówczas będzie on skutecznie zabezpieczony przed silnymi podmuchami wiatru.

Ponadto istotne jest to, czy ekipa montażowa przeprowadzi proces malowania farbą nawierzchniową i podkładową. Najlepsi producenci garaży i wiat oferują przy tym nie tylko sprzedaż standardowych garaży, lecz także zaprojektowanych specjalnie na indywidualne życzenie klienta.

Ostatecznie warto zwrócić jeszcze uwagę na możliwość bezpłatnej wyceny inwestycji, wieloletnią gwarancję oraz potencjalną możliwość zakupów na raty. Wszystkie te wymogi spełnia w 100% firma CGT Konstrukcje Stalowe, producent wysokiej jakości garaży blaszanych, wiat i schowków.

2 - Komentarzy

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *