Hala aluminiowa – zastosowanie, zalety, cena

Hala aluminiowa z panelami fotowltaicznymi na dachuhala aluminiowa, dlaczego warto współpracować z doświadczonym producentem i ekipą, która zadba nie tylko o wykonanie, ale również o projekt, dostarczenie elementów dodatkowych i zgodność obiektu z wymogami bezpieczeństwa. Wreszcie sprawdź, od czego uzależniona jest cena takiego obiektu.

Wygoda, bezpieczeństwo, uniwersalność – aluminiowe hale namiotowe

Hala aluminiowa to lekka konstrukcja, wykonana z wytrzymałego metalu i zamocowanych za pomocą profili poliestrowych pokryć ściennych i dachowych. Z powodzeniem zastępuje murowane przestrzenie eventowe, warsztatowe, wystawiennicze. Stanowi również doskonałe zadaszenie obiektów sportowych.

Hala aluminiowa jest bezpieczna, solidna, odporna na zmienne warunki atmosferyczne oraz uniwersalna – możesz zmieniać jej wygląd, wielkość i wyposażenie zgodnie z bieżącymi potrzebami. Nie musisz w tym przypadku martwić się o fundamenty. Aluminiowe hale namiotowe sprawdzonej firmy 4TECH są mocno zakotwione do twardego podłoża i zachowują pełną stabilność nawet przy silnym wietrze.

Rozbudowuj, zmieniaj i przenoś – mobilna hala namiotowa

Zastosowanie podwójnej plandeki w systemie nadmuchowym (Termodach) pozwala zwiększyć termoizolacyjność metalowej konstrukcji, a co za tym idzie – możliwe jest korzystanie z aluminiowych hal namiotowych przez cały rok. Alternatywą dla Termodachu jest pokrycie górnej części konstrukcji plandeką PCV. Jako profesjonalny i wymagający producent hal aluminiowych całorocznych, firma 4TECH zadbała również o to, aby każdy obiekt posiadał fartuch uszczelniający oraz bramę segmentową lub przesuwną.

Jako najważniejszą zaletę hal aluminiowych użytkownicy najczęściej wymieniają jednak ich uniwersalność. Zamówione u producenta hale aluminiowe mogą mieć dowolne wymiary i kształt. Hale aluminiowe można w każdym momencie zdemontować i przenieść w inne miejsce, rozbudować lub zmodyfikować. Ich mobilność, szybkość budowania, niskie koszty realizacji oraz utrzymania sprawiają, że zyskują coraz więcej zwolenników.

Ile kosztuje hala aluminiowa?

Wycena hali aluminiowej wiąże się z dokładnym określeniem jej parametrów, przeznaczenia oraz wykonania często niezbędnych elementów dodatkowych. Przygotuj się na to, że producent hal aluminiowych zapyta Cię o:

  • powierzchnię obiektu,
  • rodzaj konstrukcji i obudowy (aluminium, stal, rodzaj pokrycia dachu: plandeka PCV, blacha trapezowa, płyta warstwowa z rdzeniem z pianki poliuretanowej, Termodach),
  • system izolacji cieplnej,
  • przeznaczenie hali,
  • rodzaj zabezpieczeń przeciwpożarowych,
  • rodzaj posadzki,
  • liczbę i rodzaj bram – przesuwne otwierane ręcznie, segmentowe otwierane ręcznie, segmentowe otwierane elektrycznie,
  • preferowane elementy wykończeniowe,
  • dodatkowe wyposażenie.

Hala aluminiowa powstaje szybko, relatywnie tanio i zapewnia maksimum użyteczności tylko wtedy, gdy już na etapie projektowania inwestycji dostarczysz producentowi wszystkie najważniejsze informacje. W koszty powinieneś wliczyć również wydatki dodatkowe, związane z przygotowaniem eventu, zapewnieniem zaplecza technicznego i odpowiednim przygotowaniem terenu, jeśli zamierzasz przeznaczyć halę na przestrzeń magazynową. Dobre planowanie to sposób na bezproblemową i terminową realizację inwestycji.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *