Gdzie wykorzystywane są bezpieczne nawierzchnie?

Bezpieczne nawierzchnie to ogólne określenie nawierzchni, które – jak sama nazwa wskazują, mają za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo. Pod tym określeniem kryją się takie nawierzchnie, jak gumowe płyty SBR, płyty EPDM, maty sportowe czy maty antypoślizgowe. Bezpieczne nawierzchnie mają różnorodne zastosowanie. Przyjrzyjmy się, gdzie można je z powodzeniem stosować?

Bezpieczne nawierzchnie – zalety

Głównymi zaletami bezpiecznych nawierzchni jest trwałość, dźwiękoszczelność i uniwersalność. Wszystkie bezpieczne nawierzchnie oferowane przez profesjonalne firmy, takie jak na przykład Bezpieczne Nawierzchnie oferują nawierzchnie posiadające odpowiednie certyfikaty i atesty, które potwierdzają ogromną jakość produktów. Dzięki temu bezpieczne nawierzchnie mogą być stosowane w różnego rodzaju miejscach. Jakich na przykład?

Plac zabaw

Plac zabaw to wyjątkowe miejsce, gdzie bezpieczne nawierzchnie muszą być koniecznie stosowane. Każdego dnia place zabaw odwiedzane są przez mnóstwo dzieci, więc należy im zapewnić komfortową i maksymalnie bezpieczną zabawę. Na placach zabaw często dochodzi do wywrotek czy upadków – bezpieczne nawierzchnie (wykonane na przykład z płyt gumowych SBR lub płyt EPDM) niwelują ich skutki. Dzieci mogą bawić się bez przeszkód, a osoby dorosłe mogą być spokojne, że dziecku nie stanie się podczas zabawy krzywda.

Siłownie i inne obiekty sportowe

Amortyzujące upadki specjalne gumowe maty to niezbędne wyposażenie każdej siłowni, sali do fitness czy crossfitu. Bezpieczne nawierzchnie niwelują skutki upadków, ale pełnią również inne zadanie – zabezpieczają podłoże – na przykład podczas upuszczenia ciężkiej sztangi na podłogę. Gładka struktura maty zapewnia łatwość utrzymania jej w czystości. Gumowe maty chronią przed urazami podczas treningów i zapewniają amortyzację podczas wykonywania skoków. Ciekawe wersje kolorystyczne bezpiecznych nawierzchni zapewnią również świetny wygląd wnętrza.

Miejsca użyteczności publicznej

Szczególny rodzaj bezpiecznych nawierzchni – maty antypoślizgowe znajdują z kolei zastosowanie w różnego rodzaju miejscach użyteczności publicznej, na przykład przy wejściach do budynków. Zabezpieczają one przed upadkiem spowodowanym śliską powierzchnią. Mogą to być więc wejścia do budynków, baseny, marmurowe schody, klatki schodowe czy przejścia komunikacyjne. Niezależnie od miejsca zastosowania, głównym zadaniem bezpiecznych nawierzchni jest zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i uchronienie ich przed uszkodzeniami ciała.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *