Domy z prefabrykatów

Zawsze marzyłeś o wybudowaniu własnego domu. Jednak perspektywa tak dużego przedsięwzięcia Cię przeraża? Nowe technologie całkowicie zmieniają sposób budowania, znacznie skracając czas trwania tego procesu.

W Polsce panuje przekonanie, że solidny dom musi być murowany. Najlepiej taki, który budowany jest miesiącami, a nawet latami. Ponadto w tym czasie nieustannie musimy pilnować ekipy, która zajmuje się wykonywaniem przeróżnych prac. Kontrola niezbędna jest właściwie na każdym etapie powstawania domu. Być może właśnie taki długi proces zniechęca wiele osób do stawiania własnego domu. Tymczasem okazuje się, że nie musi być on wcale taki długi i męczący.

Wybierz dom z prefabrykatów

To świetne rozwiązanie na postawienie domu w krótkim czasie. Nie oznacza to oczywiście, że będzie on mniej solidny, od tych, które stawiane są latami. Taki dom produkowany jest po części z gotowych prefabrykatów. Są to elementy przygotowywane w specjalnych wartach produkcyjnych. Firmy, specjalizujące się w produkcji takich elementów, np. Md Budinvest oferują szeroki zakres usług w tym zakresie. Poza specjalistyczną obsługą i konsultacjami należy również przygotowanie projektu budynku. Jeśli posiadasz już projekt, również możesz go przedstawić. Potem oczywiście firma przystępuje do produkcji poszczególnych elementów. Z prefabrykatów można przygotować niemal wszystko. Od ścian zewnętrznych i wewnętrznych, strop, a nawet dach. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko szybkość stawianego budynku, ale również to, że na plac budowy transportowane są gotowe elementy. Dzięki temu szybko idzie sprawniej bez zbędnego bałaganu. Poszczególne elementy są natychmiast składane w jedną całość, więc nie ma potrzeby składowania ich na budowie.

Łamiemy stereotypy

Dość powszechne w Polsce jest stwierdzenie, że szybko zbudowany dom, w dodatku z gotowych elementów nie sprawdzi się w naszym chłodnym klimacie. Wiele osób uważa, że nie podoła obfitym opadom deszczu, dużym mrozom czy nie obroni się przed falami upałów. Co ciekawe, okazuje się, że dom zbudowany z prefabrykatów posiada niski współczynnik przenikania ciepła. Wynosi on poniżej 0,15 W/m2. Oznacza to, że jest on energooszczędny. Poza tym każdy element prefabrykatu produkowany w http://mdbudinvest.com.pl/ jest sprawdzany pod względem zgodności z projektem. Dopiero potem przewożony jest na plac budowy. Ponadto wszystkie elementy posiadają niezbędne certyfikaty. Oznacza to, że są one zgodne z wszelkimi normami i standardami budowlanymi. Ponadto producent daje wieloletnią gwarancję na swoje wyroby.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *