Czemu warto korzystać z generatorów pary?

Wnętrze cysterny jest miejscem, które musi być nieustannie utrzymywane w stanie ciągłej czystości, gdyż przewożone substancje zostawiają po sobie uciążliwy osad o nieprzyjemnym zapachu, który z czasem staje się niemal niemożliwy do usunięcia. I choć cysterny czyścić można na różne sposoby przy użyciu głowic myjących, pomp ciśnieniowych, kotłów parowych lub agregatów ciśnieniowych, to jedną z najpopularniejszych metod stanowią niewątpliwie generatory pary.


Generator Pary

Generatory pary idealnie sprawdzają się przy myciu mniejszych i średnich cystern. Użycie gorącej pary wpływa na lepszą skuteczność procesu czyszczenia i gwarantuje usunięcie ze środka cysterny resztek szkodliwych substancji, które wydzielają specyficzny, nieprzyjemny zapach, a tym samym szkodzą wizerunkowi firmy. Ponadto generatory pary są niezwykle oszczędne, gdyż do działania nie potrzebują żadnych dodatkowych środków czyszczących poza wodą, ale na tym ich zalety się nie kończą.

Generatory pary – ekologia i ekonomia

Para nie tylko pozwala pozbyć się z wnętrza zbiornika nawet najbardziej uciążliwego osadu, ale jest przy tym również niezwykle przyjazna środowisku. Niemniej rozprowadza się ją pod dużym ciśnieniem, więc jej wysoka temperatura może stanowić pewne zagrożenie dla człowieka. Z tego powodu przy korzystaniu z generatorów pary należy zachować szczególne środki ostrożności. Przede wszystkim pracownik, który obsługuje generator, powinien nosić specjalny kombinezon ochrony osobistej (kombinezon, okulary, obuwie, maskę oraz rękawiczki), który zapobiegnie poparzeniu albo – w przypadku cystern przewożących różne niebezpieczne materiały – skażeniu. Ponadto konieczne jest odpowiednie unieruchomienie cysterny oraz zabezpieczenie kabiny. Wszelkie zasilanie powinno być odłączone, a elementy łatwopalne zabezpieczone.

Mycie cysterny nie należy do najłatwiejszych czynności. Mycie zewnętrzne nie nastręcza jako takich trudności poza gabarytami i wysokością samego zbiornika. Problem pojawia się jednak przy myciu wnętrza samego zbiornika. Para ze względu na wysoką temperaturę i ciśnienie pod jakim jest tam rozprowadzana, stanowi realne zagrożenie dla człowieka.

Para w ruch

Systematyczne czyszczenie oraz dezynfekcja cystern jest niezbędna, gdyż zapobiega zmianie właściwości przewożonych substancji, a poza tym zapewnia firmie transportowej pozytywny wizerunek – w końcu żaden klient nie chce korzystać z brzydko pachnących i brudnych pojazdów. I choć czyszczenie zbiorników przebiegać może na różne sposoby, to użycie gorącej pary znacząco przyspiesza cały proces i zwiększa jego skuteczność. Generatory pary sprawiają, że czyszczenie jest dokładniejsze, szybsze i bardziej przyjazne środowisku – w trakcie mycia powstaje bowiem mniejsza ilość ścieków oraz mniej ciepła zostaje wprowadzone do atmosfery.

Artykuł opublikowany dzięki firmie Czysta Polska

Firma Czysta Polska oferuje urządzenia sprzątające tj. odkurzacze przemysłowe, myjki parowe, zmywarki i zamiatarki do posadzek, systemy do mycia cystern.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *