Betonowa kostka brukowa

Betonowa kostka brukowa wraz z krawężnikami betonowymi to w czasach obecnych standard jeśli chodzi o chodniki i osiedlowe drogi. Najczęściej rzecz jasna wykłada się szarą prostokątną kostkę bo rodzaj ten jest jednym z najtańszych.

Lecz kluczowe znaczenie ma też i to, że tą konkretną kostkę dość szybko się wykłada. Dlatego dość wiele tych bogatszych gmin stawia na szarą betonową kostkę brukową, a do jej wyłożenia zazwyczaj wybierają firmę, która jest w danym czasie najtańszą opcją. W dość wielu procentach przypadków taka firma budowlana musi stawać do przetargu wraz z innymi firmami. No i rzecz jasna zazwyczaj przetarg taki wygrywa firma która oferuje kompleksowe wykonanie całości prac za minimalną stawkę. Dlatego właśnie najczęściej w miastach spotyka się tą szarą kostkę brukową.

No a jeśli chodzi o inne kostki to wykłada się je przy krawędzi chodnika lub przy przejściach dla pieszych. Tej czerwonej lub różowej kostki brukowej dość często używa się też na progach zwalniających na osiedlach lub w okolicy szkoły. Chodzi tu konkretnie o to, że zrobienie garbu z barwnej betonowej kostki brukowej dość często jest tańsze od użycia specjalnej konstrukcji przykręcanej do drogi.

Betonowa kostka brukowa to też drogi na osiedlach i w ich przypadku przed wyłożeniem kostki po warstwie piasku wymieszanego z betonem musi przejechać walec drogowy. No bo na takich drogach z szarej betonowej kostki brukowej dość często parkują auta mieszkańców. Po tego typu drogach poruszają się też auta dostawcze. Chodzi tu głównie o niewielkie samochody dostawcze kurierów oraz o małe wywrotki z węglem. Z tego typu opcji korzystają mieszkańcy i to dość często, bo w domach jednorodzinnych dość często grzeje się drzewem i węglem. Dlatego droga wykonana z szarej kostki brukowej musi wytrzymać znacznie więcej niż chodnik.

Podobnie jest rzecz jasna z wjazdem na posesje. Mowa tu o posesjach z drogą wjazdową z kostki brukowej i o garażach na tyłach posesji. Do tego typu budowli dość często prowadzi droga z kostki brukowej, a przed takimi garażami czasami znajduje się też niewielki plac z kostki brukowej do zaparkowania auta. Właściciele domów też dość często parkują własna auto na parkingu przed bramą wjazdową. Tego typu wizje realizują firmy budowlane które zajmują się kompleksowymi remontami, a ceny tych usług zależą od ilości pracy i od tego gdzie się ją wykonuje, bo w dużych miastach usługi tego typu są droższymi.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *