Beton architektoniczny – robić czy kupić?

Beton to materiał, który wykorzystywany jest w budownictwie od tysięcy lat. Ma bardzo ciekawą fakturę, coraz częściej jest więc wykorzystywany do aranżacji wnętrz. Doskonale pasuje przede wszystkim do wnętrz urządzonych w nowoczesnym, ale także i rustykalnym stylu. Jest materiałem bardzo dekoracyjnym, pozwala na nietuzinkowe wykończenie każdego wnętrza. Sprawdza się w salonach, kuchniach i łazienkach. Coraz częściej wybierany jest zamiast klasycznych płytek ceramicznych i tapet. Pojawia się nie tylko na ścianach, ale także na podłogach. Odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią służy także do wykonywania blatów w meblach kuchennych i łazienkowych, do produkcji umywalek, zlewozmywaków, brodzików i wanien. Jest chętnie wykorzystywany także na obudowę kominków.

Beton na ścianach – czy warto zrobić go samodzielnie?

Beton architektoniczny coraz częściej jest stosowany w aranżacji wnętrz. Wiele osób, które zdecydował się na zastosowanie betonu do wystroju wnętrza decyduje się bardzo często na jego samodzielne wykonanie. Wiele osób podkreśla, że dzięki temu mogą sporo zaoszczędzić. Ale czy rzeczywiście samodzielne wykonanie betonu to dobre rozwiązanie? Nie jest to zadanie nierealne, ale obarczone pewnym ryzykiem. Szczególnie w sytuacji, kiedy betonowe elementy zamierzamy wykorzystać na zewnątrz. Nie można zapominać, że na zewnątrz beton będzie wystawiony na działanie niekorzystnych i bardzo zmiennych warunków atmosferycznych. W domowych warunkach możemy mieć trudności z uzyskaniem betonu, który będzie odporny na działanie promieni słonecznych i wilgoci. Dobranie właściwych proporcji mieszkanki, z której ma powstać beton architektoniczny w warunkach domowych może być bardzo trudne. Efekt, jaki osiągniemy samodzielnie wykonując beton może nie być zadowalający. Jego walory dekoracyjne mogą być bardzo małe lub wręcz żadne. W domowych warunkach nie będziemy mieli możliwości dodania substancji chemicznych, które poprawią właściwości betonu. Rozwiązanie to może jest więc i tańsze, ale czy lepsze?

Zalety gotowego betonu

Beton jest obecnie uważany za jeden z bardziej szlachetnych materiałów wykończeniowych. Mimo że można go zrobić samodzielnie o wiele lepiej jest kupić gotowe płyty betonowe lub tynki mineralne o strukturze betonu. Prefabrykowane elementy z betonu mają bardzo różnorodne kształty i formy. Do tego mogą one mieć bardzo różną fakturę i kolor, a ich powierzchnia jest zamknięta i jednorodna. W efekcie betonowe ściany lub inne elementy będą nie tylko trwałe, ale także odporne na zabrudzenia. Efekt wizualny z zastosowaniem gotowego betonu będzie o wiele bardziej zadowalający niż z betonu wykonanego samodzielnie.

Beton nie jest dzisiaj jedynie materiałem wykorzystywanym przy wznoszeniu różnego rodzaju budynków. Jest także chętnie wykorzystywanym materiałem dekoracyjnym zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzach. Niezależnie od tego, w jakim charakterze mamy zamiar go wykorzystać o wiele lepiej jest korzystać z gotowego betonu niż robić go samodzielnie.

modernconcrete.pl – beton architektoniczny do wnętrz.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *